Підкуп виборців: кандидат на посаду міського голови Дрогобича організував пільговий проїзд для пенсіонерів

13:21 10 листопада 2020 р.

За ініціативи кандидата на посаду міського голови Дрогобича Андрія Веселого, декілька перевізників погодилися зробити знижку для пенсіонерів на міжрайонні маршрути.

 Про це інформує громадянська мережа "ОПОРА". 

Андрій Веселий звернувся до місцевих перевізників з проханням надати пільги на проїзд для пенсіонерів. На прохання Веселого відгукнулися чотири транспортні підприємства. Вартість знижки на міжрайонні поїздки для людей літнього віку - 50% за наявності пенсійного посвідчення. Триватиме така акція до кінця року у зв'язку з епідемією коронавірусу.

“Я об'їздив Дрогобицький район, я бачив, яка там біда. Сьогодні надзвичайно скрутні часи, тяжка економічна ситуація, надзвичайна ситуація пандемічна. Пенсіонерам потрібно до міста, в селах немає аптек, людям треба поїхати купити лікарства. Я з такою ціллю звернувся до підприємців. Вони сказали: Андрію, де ти був все життя. Ми повинні допомогти людям. Це дуже слушна ідея у наш час. Ми беремо на себе зобов'язання”, - зазначив ОПОРІ Андрій Веселий.

Нагадаємо, Громадянська мережа ОПОРА раніше писала, що у День пам'яті померлих кандидат на посаду міського голови Дрогобицької територіальної громади Андрій Веселий організував для мешканців міста безкоштовний додатковий транспорт на кладовище. На автобусах були наліпки з текстом “Андрій Веселий”. А “Благодійний фонд родини Веселого” роздав 1000 літрів антисептиків, близько 40 000 масок для шкіл та садочків, проводив медичне обстеження для дрогобичан. Також нагадаємо, що у жовтні ОПОРА також писала про інший подібний випадок, коли кандидат на посаду міського голови Стрийської міської територіальної громади Олег Канівець також організував пільговий проїзд для пенсіонерів у місті Стрий.

Кандидат на посаду міського голови Дрогобича Андрій Веселий зазначив, що у цих вчинках не вбачає жодного можливого підкупу потенційних виборців: “Можливо люди по різному сприймають такі речі. Моє бажання допомогти людям. Людина повинна робити такі речі. Ми з 2013 року робимо такі речі. Я за те, щоб ОПОРА висвітлювала такі речі, щоб більше людей долучалися до цього. Коронавірус не закінчиться після виборів, а фонд залишиться. І не прив’язуйте це до виборів”.

22 листопада у Дрогобицькій міській територіальній громаді відбудеться другий тур виборів. За крісло міського голови Дрогобича змагаються підприємець Андрій Веселий (самовисування) і чинний міський голова Тарас Кучма (самовисування). У першому турі за Кучму проголосувало 41,45% виборців, а за Веселого - 26,03%.

Згідно з частиною 6 статті 57 Виборчого кодексу забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

У відповідності до частини 7 статті 57 Центральна виборча комісія прийняла Роз’яснення щодо заборони надання грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, інших матеріальних цінностей (непрямого підкупу).

Підкупом вважається надання виборцям неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах. Під неправомірною вигодою слід розуміти продукти харчування, спиртні напої та тютюнові вироби, незалежно від їх вартості, а також грошові кошти, товари (крім матеріалів агітації, визначених законом), послуги, роботи, пільги, переваги, подарункові сертифікати, цінні папери, кредити, лотерейні білети, інші матеріальні та нематеріальні активи, вартість яких перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що на безоплатних або на інших пільгових умовах пропонуються, обіцяються, надаються кандидатам, виборцям чи одержуються ними.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу