Переселенці вважають, що їхнє виборче право порушено (відео)

14:11 26 жовтня 2014 р.

Тимчасові внутрішні переселенці, які голосують на Львівщині, вважають, що їхні виборчі права порушені.

Про це під час відеомарафону на тему: «Львівщина обирає Верховну Раду України», який відбувається  в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ), повідомив юрист ГО "Кримська хвиля В’ячеслав Ломброзо.

За його словами те, що переселенці мають право проголосувати тільки за партії, і не мають можливості віддати свій голос за мажоритарника, принижує їх і робить їхній голос половинчастим. Адже вони такі ж громадяни України, як і львів’яни, і їхній голос має таку ж саму вагу. За словами В’ячеслава Ломброзо, він та його товариші звертали на це увагу ще на стадії створення законопроекту, але до них ніхто не дослухався.

Пояснюючи невисоку явку своїх товаришів, які вимушено переїхали, він каже, що їм зараз не до виборів, вони вирішують свої насущні потреби.

Водночас політолог, довготерміновий спостерігач ГМ "ОПОРА" у Львівській області Тарас Радь вважає, що вибори на Львівщині проходять спокійно і порушень, які можуть вплинути на результати голосування, - не зафіксовано.

За його словами, на цей момент у виборчих дільницях є черги – виборці повернулися з церкви. При тому, є випадки, коли люди намагаються виносити бюлетені з дільниць.

- Кажуть, що ще не вирішили, за кого голосувати. Підуть з бюлетенем додому, там ще подумаю, а ввечері його принесу, - каже Тарас Радь.

Ще одне порушення зафіксували у 115 окрузі, коли двох виборців двічі внесли до списків. Але за це порушення відповість голова комісії.

Найгірше порушення, яке є на цю годину, так це - у 123 окрузі, коли членам комісії з невизначених номерів дзвонили і попереджали про кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства.

- Саме по собі нагадування не є порушенням. Але форма, в якій воно робилося, – це вже точно тиск на членів комісії, - вважає Тарас Радь.   


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:04 16 квітня 2021 р.

19 квітня обговорять додатки до кластерів "нормандської четвірки" щодо мінських домоленостей

Володимир Зеленський обговорив з президентом Франції і канцелкою Німеччини виконання домовленостей, які були досягнуті на зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» у грудні 2019 року в Парижі.

Рубрика: Політика

20:54 16 квітня 2021 р.

Меркель і Макрон змушують Зеленського виконувати мінські домовленості

Канцлерка Німеччини і президент Франції наголосили президенту України на необхідності повного втілення мінських домовленостей обома сторонами протистояння на Донбасі, а також заявили, що "Німеччина і Франція й надалі докладатимуть зусиль у "нормандському форматі".

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу