Парубій, Кендзьор, Калинець і Косів проти суспільного ТБ

16:30 10 січня 2018 р.

Фото до новини

Форум громадських організацій Львівщини звернеться до чинних народних депутатів України з проханням скасувати Закон про суспільне телебачення та радіомовлення.

Про це сьогодні, 10 січня, під час прес-конференції на тему: "Інформаційний спротив російській пропаганді”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив громадський діяч Михайло Косів.

- Ми вважаємо, що цей закон не є добрим. Його треба відкликати. І розробити інший, на абсолютно інших умовах. Потрібно врахувати. Що ми живемо в умовах гібридної війни, яку Московія веде проти України, - каже він.

На думку львівських активістів, через вищезгаданий закон Україна втратила свій інформаційний простір під час війни. У погоні за комерціалізацією телебачення та радіо,  телеканали, які пройшли процедуру роздержавлення, почали відмовлятися від деяких телепрограм. Однією з таких програм стала політично-історична передача «Уроки», автором та ведучим якої є Ярослав Кендзьор. Ця програма виходила на телеканалі «Львів» Львівської філії Національної суспільної телекомпанії України з 13 січня 2015 року. Остання передача вийшла 21 грудня 2017 року і була присвячена 80-річчю В’ячеслава Чорновола.  26 грудня мали записати наступну передачу.

- 26 грудня мене не пропустили через прохідну львівського телебачення. За час, поки я веду політичну діяльність, мене вдруге не пустили на поріг львівського телебачення. Першого разу це було 19 серпня 1991 року. Це була 10 година ранку. ГКЧП, - згадує Михайло Косів.

А ось два тижні тому на поріг львівського телебачення не впустили не тільки його, але й Володимира Парубія, Ігоря Калинця, чинного нардепа Оксану Юринець та автора вищезгаданої передачі Ярослава Кендзьора.

- Замість нашої передачі телебачення демонструвало гарний фільм, зроблений 20 років тому, про Левка Лук’яненка. Ми не заперечуємо такій заміні. Але якщо заміняють одну програму іншою, то це  - лицемірство. За ці роки ми щось зробили. То ж, давайте, покажемо цей процес, - вважає активіст.

Більше про те, як колишніх та чинних нардепів не впустили на телебачення, пояснив Ярослав Кендзьор.

- 22 грудня я прийшов до керівника регіонального суспільного телебачення зі своїми пропозиціями щодо останньої програми, в якій я хотів розглянути катастрофічний стан нашого інформаційного простору. Надав прізвища осіб, яких запросив до участі в програмі. Але їх все одно не пропустили. Невже керівництво телебачення не знає цих осіб? – автор передачі підозрює, що це було зроблено навмисно.

За його словами, їм довелося дві години на холоді переконувати охорону, що мають право пройти. Суперечка нічим не закінчилася.

- Невже не можна було нас запросити до кабінету і там висловити свої аргументи та зауваження? – дивується Ярослав Кендзьор.

Така ситуація здивувала і Ігоря Калинця.

- Мені дивно, що керівниця з Києва годину з нами там простояла. Також змерзла. Але не здогадалася нас запросити на територію львівської телестудії, - громадський активіст каже, що він пам’ятає, як 60 років тому створювалося саме це львівське телебачення, які перешкоди доводилося долати. І ніколи б не подумав, що зараз воно стане якоюсь філією київської установи.

- Тепер для власних передач львівського телебачення залишать всього дві-три годин. Всі інші передачі присилатимуть з Києва. Буде знищено ту традицію львівського телебачення, яка так довго, 60 років, утверджувалась,  - пророкує він.

Ігор Калинець зауважив, що з ефіру львівського телебачення зняли й кілька інших національно-патріотичних передач, як от «Вічне джерело».

На думку Володимира Парубія, саме зараз, в часи війни, Україна потребує патріотичних передач.

- Нині відкривати нові патріотичні телекомпанії нема часу. Треба повернутися до державного телебачення, але наповнити їх змістом, з урахуванням ситуації, яка є в країні, - він вважає, що саме львівське телебачення наповнене національно-патріотичним змістом. Тому руйнувати його в ці дні просто злочинно.  

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів