Парубій, Кендзьор, Калинець і Косів проти суспільного ТБ

16:30 10 січня 2018 р.

Форум громадських організацій Львівщини звернеться до чинних народних депутатів України з проханням скасувати Закон про суспільне телебачення та радіомовлення.

Про це сьогодні, 10 січня, під час прес-конференції на тему: "Інформаційний спротив російській пропаганді”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив громадський діяч Михайло Косів.

- Ми вважаємо, що цей закон не є добрим. Його треба відкликати. І розробити інший, на абсолютно інших умовах. Потрібно врахувати. Що ми живемо в умовах гібридної війни, яку Московія веде проти України, - каже він.

На думку львівських активістів, через вищезгаданий закон Україна втратила свій інформаційний простір під час війни. У погоні за комерціалізацією телебачення та радіо,  телеканали, які пройшли процедуру роздержавлення, почали відмовлятися від деяких телепрограм. Однією з таких програм стала політично-історична передача «Уроки», автором та ведучим якої є Ярослав Кендзьор. Ця програма виходила на телеканалі «Львів» Львівської філії Національної суспільної телекомпанії України з 13 січня 2015 року. Остання передача вийшла 21 грудня 2017 року і була присвячена 80-річчю В’ячеслава Чорновола.  26 грудня мали записати наступну передачу.

- 26 грудня мене не пропустили через прохідну львівського телебачення. За час, поки я веду політичну діяльність, мене вдруге не пустили на поріг львівського телебачення. Першого разу це було 19 серпня 1991 року. Це була 10 година ранку. ГКЧП, - згадує Михайло Косів.

А ось два тижні тому на поріг львівського телебачення не впустили не тільки його, але й Володимира Парубія, Ігоря Калинця, чинного нардепа Оксану Юринець та автора вищезгаданої передачі Ярослава Кендзьора.

- Замість нашої передачі телебачення демонструвало гарний фільм, зроблений 20 років тому, про Левка Лук’яненка. Ми не заперечуємо такій заміні. Але якщо заміняють одну програму іншою, то це  - лицемірство. За ці роки ми щось зробили. То ж, давайте, покажемо цей процес, - вважає активіст.

Більше про те, як колишніх та чинних нардепів не впустили на телебачення, пояснив Ярослав Кендзьор.

- 22 грудня я прийшов до керівника регіонального суспільного телебачення зі своїми пропозиціями щодо останньої програми, в якій я хотів розглянути катастрофічний стан нашого інформаційного простору. Надав прізвища осіб, яких запросив до участі в програмі. Але їх все одно не пропустили. Невже керівництво телебачення не знає цих осіб? – автор передачі підозрює, що це було зроблено навмисно.

За його словами, їм довелося дві години на холоді переконувати охорону, що мають право пройти. Суперечка нічим не закінчилася.

- Невже не можна було нас запросити до кабінету і там висловити свої аргументи та зауваження? – дивується Ярослав Кендзьор.

Така ситуація здивувала і Ігоря Калинця.

- Мені дивно, що керівниця з Києва годину з нами там простояла. Також змерзла. Але не здогадалася нас запросити на територію львівської телестудії, - громадський активіст каже, що він пам’ятає, як 60 років тому створювалося саме це львівське телебачення, які перешкоди доводилося долати. І ніколи б не подумав, що зараз воно стане якоюсь філією київської установи.

- Тепер для власних передач львівського телебачення залишать всього дві-три годин. Всі інші передачі присилатимуть з Києва. Буде знищено ту традицію львівського телебачення, яка так довго, 60 років, утверджувалась,  - пророкує він.

Ігор Калинець зауважив, що з ефіру львівського телебачення зняли й кілька інших національно-патріотичних передач, як от «Вічне джерело».

На думку Володимира Парубія, саме зараз, в часи війни, Україна потребує патріотичних передач.

- Нині відкривати нові патріотичні телекомпанії нема часу. Треба повернутися до державного телебачення, але наповнити їх змістом, з урахуванням ситуації, яка є в країні, - він вважає, що саме львівське телебачення наповнене національно-патріотичним змістом. Тому руйнувати його в ці дні просто злочинно.  

dailylviv.com

До теми

18:51 24 вересня 2021 р.

Місто Дубляни покинуло Львівську МТГ за рішенням суду у Києві

Окружний адміністративний суд міста Києва виключив місто Дубляни зі складу Львівської громади. Це рішення суд ухвалив 22 вересня за позовом мешканця Дублянів, координатора Комітету захисту прав громад Віталія Горбатенка.

Рубрика: Політика

10:09 24 вересня 2021 р.

У Львові відкриють Американський дім. Садовий шукає приміщення

Голова палати громад місцевих рад, міський голова Львова Андрій Садовий учора, 23 вересня, в Києві зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Обговорили відкриття Американського дому у Львові. Йшлось про те, що зараз тривають пошуки відповідного приміщення для розміщення цієї установи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу