Партії намагатимуться перенести місцеві вибори, – юрист

13:41 9 листопада 2015 р.

Новообрані місцеві ради мають працювати до жовтня 2017 року, тому що так передбачено в законопроекті про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади. Проте політичні партії всіляко намагатимуться перенести вибори на більш пізній термін.

Про це сьогодні, 9 листопада, під час засідання на тему: «Як будуть представлені інтереси територіальних громад Львівщини в новообраній Львівській облраді?», яке відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив адвокат, доцент юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка Дмитро Гудима.

- У законопроекті, який зараз є в парламенті і мав би до закінчення цього року бути ухвалений, чітко вказано – жовтень 2017 року, як місяць, коли будуть проведені не повторні чи ще якісь позачергові, а – первинні  вибори для всіх нових громад, які будуть сформовані до того часу, - каже він.

Проте, за словами Дмитра Гудими, цей термін значно залежатиме від політичних торгів, які будуть зараз в парламенті, оскільки багатьом політичним силам буде не вигідно в такий короткий термін проводити ще одні вибори.

- Уже на ці вибори витрачені гроші і ще за два роки знову мобілізовувати їх для проведення первинних виборів, для багатьох політичних сил буде накладно. І цілком можливо, що в пізнішій редакції законопроекту буде вказаний більш пізній термін, - каже він.

З ним не погоджується аналітик ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут. Він переконаний, що ця рада буде працювати два роки.

- Якщо вона буде працювати довше, то це означатиме, що у нас в країні  серйозні проблеми не лише в плані реформ. Це можливо тільки в якійсь форс-мажорній ситуації: або черговий виток політичної кризи, або, не дай Боже, якийсь військовий конфлікт, чергова ескалація. Якщо не буде цих форс-мажорів, варто очікувати, що ця рада буде працювати два роки, - каже експерт.

Тим паче, що, за його словами, процес об’єднання громад і виборів у цих громадах уже запущений. 

Кандидат політичних наук, керівник західноукраїнського представництва МФ "Відродження" Оксана Дащаківська каже, що прогнози тут робити неможливо.

- Зараз стратегічно мислити дуже-дуже складно. Ми не знаємо, що буде завтра, ми не знаємо, чи будуть позачергові парламентські вибори, чи ні. Зараз ми живемо за Конституцією, де вказано, що будь яка рада обирається на 5 років. Якісь політичні домовленості та обраний курс на реформи дозволяють робити припущення, що буде працювати менше. Але тільки якщо будуть підтримані реформи. У нас, можливо, будуть парламентські дострокові. Хто знає, чи буде цей новий чи старий парламент підтримувати реформи, чи домовляться з приводу змін до Конституції. Це надто складне явище, щоби хоча би одна людина в нашій країні змогла сказати, коли будуть наступні місцеві вибори, - каже вона.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:12 18 травня 2021 р.

Героям УПА дадуть на Львівщині по одному прожитковому мінімуму для працездатної особи

Допомога з нагоди Дня Героїв виплачується за місцем проживання чи реєстрації одержувача шляхом перерахування коштів банківським установам на їх особові рахунки або через державні підприємства поштового зв’язку.

Рубрика: Політика

18:43 18 травня 2021 р.

Верховна Рада 20 травня розгляне на вимогу Президента 8 законопроєктів

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження №122 Про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання на 20 травня.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу