Парламентські партії втрачають на Львівщині, локальні – здобувають, – експерт

13:36 7 червня 2017 р.

Інтереси виборців Львівської області представляють 1404 депутати різного рівня.

Про це сьогодні, 7 червня, під час публічної дискусії на тему «Парламентські партії та виборці. Як знайти спільну мову на локальному рівні?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Тарас Радь.

Він нагадав, що за 2,5 роки відбулося шість виборів. Це – парламентські вибори 2014 року, місцеві вибори у жовтні 2015 року та вибори у об’єднаних територіальних громадах.

- Якщо взяти зріз шести виборів і частку представництва політичних партій у місцевих радах, то приблизно розподілилася порівну кількість представників парламентських та непарламентських партій. Це –особливість не тільки Львівщини: парламентські партії втрачають вплив на місцевому рівні. Натомість на місцевому рівні з’являються локальні партії, - каже Тарас Радь.

У Львівській області в районних радах представлені 17 політичних партій.  Але у всіх радах мають своїх представників тільки БПП «Солідарність», «Батьківщина» та «Свобода». Вони отримали в сумі 45 % всіх мандатів.

Щодо виборів до 25 об’єднаних територіальних громад, то до місцевих рад було обрано 522 депутати з 18 політичних партій.

- Але тут є одна особливість: 58 відсотків – депутатів-самовисуванців. Що нижчого рівня рада, то менше як кандидати, так і виборці хочуть асоціюватися з політичною партією. Цікаво, що коли ми спускаємося з рівня Києва до Львова, потім до районного центра і аж до сільської чи селищної ради, то вплив і популярність політичної партії падає в геометричній прогресії. Чомусь, кандидати, маючи навіть партійний квиток, кандидують як самовисуванці. І виборці надають перевагу саме безпартійним або кандидатам, які намагаються не декларувати свою партійну приналежність, - дивується аналітик.

Але все одно 42 відсотки мандатів отримають представники партій. І тут лідером є ВО «Батьківщина». А ось партія влади, БПП «Солідарність», поступово починає втрачати підтримку.
За словами аналітика Громадянської мережі «ОПОРА» Олександра Неберикута, у нас немає домінуючої політичної партії, яка має значну підтримку виборців.

- У нас немає яскраво вираженої домінуючої партії, яка би могла вирішувати всі проблеми виборців чи одноосібно реалізовувати  свою передвиборчу програму. Так, є основні гравці – БПП «Солідарність» та «Самопоміч», але процес прийняття рішень відбувається в умовах постійних ситуативних конфліктів, домовленостей та торгів, - говорить він.

Також він зазначив, що «Солідарність» має найбільшу кількість депутатів у районних радах і найбільшу кількість керівних посад. А ось «Свобода» та «Батьківщина», які мають так само велику кількість депутатів у цих же радах, мають значно меншу кількість керівних посадах.Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:52 18 квітня 2021 р.

Святослав Літинський став одним із керівників Української Галицької партії

Сьогодні, 18 квітня, на 11 позачерговому з’їзді Української Галицької партії, окрім голови - Ростислава Коваля, обрали його заступників - Анну Войтович і Святослава Літинського.

Рубрика: Політика

22:34 18 квітня 2021 р.

Українська Галицька партія отримала нового голову

Сьогодні, 18 квітня, відбувся 11 позачерговий з’їзд Української Галицької партії, на якому повністю оновили керівний склад політичної сили та обрали нового голову Політради і заступників, членів Політради та Головної контрольної комісії.

Рубрика: Політика

16:34 17 квітня 2021 р.

Російський опозиціонер Навальний може померти будь-якої миті: Путін не реагує

Про це забили тривогу сьогодні лікарі. За результатами біохімічного аналізу рівень калію у крові Навального - 7,1 ммоль/л, зростання креатиніну більше, ніж на 50%, сечова кислота - 800 ммоль/л.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу