Парламентські партії стануть дорожчими для платників податків, аніж секретаріат Кабміну

14:04 8 липня 2016 р.

  • 0

З 1 липня політичні партії, які пройшли до парламенту, можуть сподіватися на матеріальні компенсації від держави. Цього року з держбюджету їм може бути надано понад 145 млн. гривень.

Про це сьогодні, 8 липня, під час прес-конференціїна тему: "Робота партій у міжвиборчий період: від ситуативності до системності", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила юрист ГМ “ОпораНаталія Радиш.

Вона нагадала, що минулого року в жовтні був прийнятий закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України. 

- До закону про політичні партії внесено цілий розділ, який називається «Державне фінансування політичних партій». Тобто ті партії, які отримали місця у Верховній Раді у 2014 році, можуть претендувати на це фінансування. Фінансуватимуться статутна діяльність політичних партій і компенсування витрат, яких зазнала політична партія під час передвиборчої агітації, - каже Наталія Радиш.  

Формулу фінансування статутної діяльності прописано у законі: для цього дві сотих мінімальної заробітної плати за попередній рік помножать на кількість виборців, які взяли участь у голосуванні. 

- Мінімальна зарплата на 1 січня 2015 року становила 1218 гривень. У голосуванні взяло участь 16 млн 52 тисячі виборців. Отож у 2016 році політичні партії могли би претендувати на 391 млн гривень. Але закон визначив, що політичні партії можуть претендувати на фінансування лише за 3-й і 4-й квартали, - каже юрист.

А наступного року партії можуть одержати аж 442 млн. грн. з державного бюджету. Наталія Радиш зауважила, що ці витрати є більшими, ніж витрати на секретаріат Кабміну, але меншими, ніж на апарат Верховної Ради. 

- Якщо проектувати на результати виборів 2014 року, то найбільше отримає «Народний фронт» - понад 126 млн грн, БПП “Солідарність” – 124 млн грн, «Самопоміч» – 62 млн грн, «Опоблок» - 53 млн грн, «Радикальна партія» - 42 млн грн, «Батьківщина» - 32 млн грн, - підрахувала юрист ГМ “Опора”

Також закон передбачив бонус за дотримання гендерних квот.

- Окреме фінансування, десять відсотків від щорічного обсягу фінансування, буде тим політичним партіям, у яких кількість представників однієї статі серед обраних депутатів не буде перевищувати двох третин, - нагадує вона.

Але ці кошти будуть отримувати партії лише тоді, якщо вони щокварталу подаватимуть звіт про своє майно, доходи і витрати. До цього ще необхідно проходити аудит в аудиторській компанії, яка працює у цій сфері вже багато років. 

Після наступних парламентських виборів на фінансування від держави зможуть претендувати і ті партії, які подолали двовідсотковий бар’єр, але не пройшли до Верховної Ради

 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:14 28 травня 2020 р.

Відеоміст Львів-Суми: повноваження Нацради з питань телебачення і радіомовлення - надмірні?

Сьогодні, 28 травня, о 12.00 у Львівському пресклубі - відеоміст Львів-Суми: “Повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у законопроєктах "Про медіа" (№2693 і №2693-1): надмірні чи недостатні?”.

Рубрика: Політика

15:18 27 травня 2020 р.

Львів став більшим на 18 сіл, селищ і містечок: уряд затвердив ОТГ

На засіданні у середу, 27 травня, Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім Львова, увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Загалом в області передбачено 73 об’єднані територіальні громади.

Рубрика: Політика