Український парламент закликає Раду Безпеки ООН відреагувати на зазіхання Росії на Крим

12:02 28 лютого 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

«За» відповідне звернення до РБ ООН проголосували в п'ятницю 230 нардепів.

Зокрема у ньому мовиться: «Верховна Рада вимагає від Російської Федерації припинити кроки, які мають ознаки зазіхань на державний суверенітет і територіальну цілісність України, у тому числі відмовитися від підтримки сепаратизму в Україні у будь-якій формі. Зі свого боку, Верховна Рада України наголошує, що всі громадянські права громадян України російської національності, гарантовані Конституцією України та міжнародними зобов’язаннями України, в тому числі, мовні, є і будуть надалі повністю і неухильно дотримані в Україні».

Парламентарі також вимагають від держав-гарантів, відповідно до Будапештського меморандуму, підтримати здійснення Радою безпеки ООН моніторингу ситуації в окремих регіонах України, зокрема в Криму. У випадку ескалації ситуації парламент вимагає від держав-гарантів домагатися негайних дій Ради безпеки ООН із надання допомоги Україні як державі-учасникові договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яка не володіє ядерною зброєю.

Верховна Рада також запрошує в Україну спеціальні місії під егідою ОБСЄ й Ради Європи для перевірки належного дотримання прав громадян України всіх національностей і конфесій у Криму й інших регіонах України. У документі парламенту йдеться: «Після того, як Верховна Рада Криму 26 лютого відмовилася розглядати сепаратистські ініціативи, збройне терористичне угрупування, яке діє під прапорами Росії наступного дня захопило приміщення Верховної Ради й уряду автономії. Сьогодні були спроби захоплень з боку невідомих озброєних бійців аеропорту в Сімферополі та аеропорту Бельбек поблизу Севастополя на території Криму».

Верховна Рада також висловила занепокоєння через проведення цими днями в Росії масштабних військових навчань і передислокації військ у прикордонних з Україною регіонах.

Про це повідомляє сьогодні, 28 лютого, «Радіо Свобода».

Як інформував «Щоденний Львів», керівник МВС констатує військове вторгнення Росії до Криму та його окупацію.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу