ПАРЄ закликала міжнародну спільноту не визнавати легітимність путіна-диктатора

15:24 18 квітня 2024 р.

Фото до новини

Останні вибори на росії не були законними.

Про це зазначено на офіційному сайті Парламентської асамблеї Ради Європи, пише DailyLviv.com.

Рівно місяць тому - після президентських виборів на росії - президент ПАРЄ Теодорос Русопулос 17 березня зробив таку заяву:

"Кілька хвилин тому виборчі дільниці на так званих "виборах" у Російській Федерації закрилися, і екзит-поли оголосили прогнози. І результат цієї вправи не був несподіваним. Фактично, ми всі знаємо цей результат за місяці - Володимир Путін підтвердив ще один термін на посаді.

Ці вибори не мають легітимності. Не було ні справжніх альтернативних кандидатів, ні вільних ЗМІ, ні спостерігачів, які заслуговують на довіру. Громадянське суспільство замовчувалося. І перш за все, ці вибори також проводилися на незаконно окупованій та анексованій території України. Вся політична опозиція була жорстоко придушена, а будь-які критики режиму або ув’язнені, або вигнані з країни. І, на жаль, найгучніший і популярний опозиційний лідер Олексій Навальний був убитий у в’язниці місяць тому після того, як упродовж місяців піддавався тортурам і нелюдському поводженню.

За таких обставин не може бути вільних і чесних виборів. Пану Путіну явно бракує будь-яких ознак демократичної легітимності.

Це підтвердила наша Венеціанська комісія Ради Європи, яка встановила, що процедура надання Путіну додаткових термінів повноважень порушує російське конституційне законодавство та суперечить давно встановленим міжнародно-правовим принципам.

Парламентська асамблея Ради Європи одностайно закликає міжнародну спільноту більше не визнавати легітимність Путіна як президента. Ми закликаємо їх припинити всі контакти з Путіним, за винятком досягнення миру та гуманітарних цілей, наприклад, для організації обміну полоненими або повернення додому втрачених дітей України.

Абсолютна влада Путіна, посилена сьогодні його надзвичайно тривалим терміном перебування на посаді в поєднанні з відсутністю будь-яких систем стримувань і противаг, таких як сильний парламент, незалежна судова система, вільні засоби масової інформації та активне громадянське суспільство, на жаль, перетворила Російську Федерацію на фактично диктатуру.

Це не те, на що заслуговує російський народ. Вони не заслуговують і на знущання над виборами, свідками яких ми сьогодні були.

Парламентська асамблея продовжить підтримувати розвиток альтернативного бачення Росії як мирної, вільної, демократичної та підзвітної країни, яка не становить загрози своїм сусідам і власним громадянам. Ми посилимо нашу підтримку російській демократичній опозиції, яка поділяє принципи та цінності Ради Європи, правозахисникам, незалежним журналістам і вільному громадянському суспільству. Ми будемо на боці всіх, хто наважується боротися за свободу в Росії, хто засуджує загарбницьку війну проти України та повністю визнає її територіальну цілісність. У Росії запанує свобода і демократія!».

А 17 квітня ПАРЄ повідомила, що одноголосно прийняла резолюцію на основі доповіді Емануеліса Зінгеріса (Литва, EPP/CD), про те, що за правління Путіна Росія стала де-факто диктатурою, яка веде «війну з демократією».

Всюдисущий апарат безпеки, масове стеження за суспільством і жорстокі репресії проти мирних протестів «перетворили Російську Федерацію на те, що Асамблея вважає тоталітарною державою, чий спосіб дії нагадує злочинну організацію».

Серед іншого Асамблея:

- закликала ЄС та інші держави застосувати санкції до тих, хто безпосередньо відповідальний за переслідування, жорстоке поводження та смерть Олексія Навального, оскільки вони фігурують у «списку Навального»;

- закликала всі держави притягнути Росію до відповідальності за систематичне застосування тортур відповідно до Конвенції ООН проти тортур.

- підтвердила свою відмову визнати Путіна легітимним президентом Росії та знову закликала міжнародну спільноту припинити будь-які контакти з ним, за винятком гуманітарних цілей або прагнення до миру;

- знову вимагає негайного переказування понад 300 мільярдів доларів США заморожених російських активів до фонду компенсації жертвам російської агресії проти України та створення трибуналу для суду над політичним і військовим керівництвом Росії за злочин агресії;

- закликала країни ЄС і G7 посилити санкції проти Росії, в тому числі шляхом запровадження вторинних санкцій, санкцій проти Московської біржі та Росатома та зниження ліміту ціни на нафту, щоб зменшити доходи від нафти як джерела доходу для Росії;

- закликала країни-члени та спостерігачі проводити обміни полоненими для звільнення політичних в’язнів у Росії та Білорусі, надаючи пріоритет Володимиру Кара-Мурзі та іншим особам зі серйозними захворюваннями.

Асамблея також заявила, що створює контактний майданчик для діалогу з російськими демократичними силами, і закликала створити генерального доповідача з цієї теми.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів