ПАРЄ проголосувала за негайне виведення військ Росії з Криму (відео)

21:20 9 квітня 2014 р.


Фото: assembly.coe.int

Парламентська асамблея Ради Європи також констатувала в середу, що анексію півострова спровокувала РФ.

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала сьогодні, 9 квітня, за негайне виведення російських військ із Криму у зв'язку з денонсацією угод щодо Чорноморського флоту. Таку поправку, ініційовану українською делегацією, до тексту резолюції щодо України асамблея ухвалила більшістю голосів: 140 – за, 32 – проти, 9 – утрималися.

У поправці сказано: «У зв'язку з денонсацією Російською Федерацією угод, укладених у 1997 році щодо Чорноморського флоту, розміщеного в Криму, асоціація закликає Росію негайно вивести свої війська з Криму».

Про це повідомляє сьогодні, 9 квітня, «Українська правда». Натомість «РБК-Україна» інформує в середу:

ПАРЄ у середу більшістю голосів підтримала резолюцію по Україні, якою констатувала, що анексію Криму спровокувала Російська Федерація. Про це йдеться у тексті резолюції Асамблеї №13482 «Останні події в Україні: загрози функціонуванню демократичних інститутів», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Враховуючи той факт, що ні питання відокремлення, ні питання інтеграції з Російською Федерацією не домінували в політичному порядку денному населення Криму до російської військової інтервенції, Асамблея вважає, що рух до відокремлення та інтеграції з Російською Федерацією було ініційовано і спровоковано російською владою під прикриттям військової інтервенції», – йдеться у резолюції.

ПАРЄ підкреслила, що жоден з аргументів, які використала Російська Федерація, не може виправдати її дії в Криму. Під час обговорення резолюції парламентарії підтримали думку, що не було ні захоплення ультраправими центрального уряду в Києві, ні безпосередніх загроз російськомовній меншині в країні, у т.ч. в Криму. Положення резолюції констатують нелегітимність проведення так званого референдуму в Криму 16 березня ц., у зв'язку з чим його результати і подальша незаконна анексія Криму не мають ніякої правочинності і не визнаються Радою Європи.

Асамблея наголосила на своїй підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. ПАРЄ також висловила глибоку стурбованість розміщенням великої кількості російських військових вздовж українських кордонів, що може бути свідченням того, що РФ розглядає подальшу неспровоковану військову агресію проти України. У зв'язку з чим ПАРЄ закликала підписантів Будапештського меморандуму 1994 року та інші європейські держави вивчити можливість реальних угод про безпеку, які забезпечили б незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Нагадаємо, ПАРЄ переважною більшістю голосів підтримала резолюцію щодо загроз функціонування демократичних інститутів в Україні. За неї проголосувало 154 парламентаріїв, «проти» - 26, 14 утрималися».

Як повідомляв «Щодениий Львів», Парламентська асамблея Ради Європи ПАРЄ визнала неприйнятною федералізацію України – за пункт резолюції про це проголосували у вівторок її 154 члена, проти – 26, утрималось – 14.

dailylviv.com

До теми

20:54 4 грудня 2020 р.

Новоутворені райони та ОТГ тепер одержать і майно, і керівників

Новий закон розблоковує початок роботи органів місцевого самоврядування новоутворених громад, вибори в яких відбулися 25 жовтня, і відкриває процес реорганізації місцевих органів влади попередніх територіальних громад.

Рубрика: Політика

14:05 4 грудня 2020 р.

Мер Львова диктує свої умови депутатській більшості у міськраді

Фракції партій "Європейська Солідарність", ВО «Свобода», «Варта» у Львівській міській раді VIII скликання, які вже проводили засідання сесії міськради 24 листопада без участі міського голови Андрія Садового, прийняли звернення до громади, представників ЗМІ, новобраних депутатів Львівської міської ради та вчетверте обраного міського голови Львова.

Рубрика: Політика

13:44 4 грудня 2020 р.

Перерва у сесії ЛМР: обрання комісій і секретаря потребують серйозного обговорення, - Садовий

Сьогодні в мерії Львова відбулась перша урочиста сесія 8-го скликання, під час якої мер Львова й депутати склали присягу. Відтак, в урочистій сесії оголосили перерву для підготовки наступного, уже робочого, засідання й обговорення важливих питань. Депутатам місцевих рад заборонили голосувати через конфлікт інтересів

Рубрика: Політика

13:20 4 грудня 2020 р.

Козловський і Квурт очолили найбагатші комісії Львівської облради

Сьогодні, 4 грудня, під час другого пленарного засідання І сесії Львівської обласної ради VІІІ скликання депутати обрали голів і персональний склад постійних депутатських комісій облради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу