Папа Римський прийняв запрошення відвідати Україну, – Президент (відео, оновлено)

23:14 20 листопада 2015 р.


Фото: Reuters

Петро Порошенко повідомив у п’ятницю: «Запросив Його Святість відвідати Україну і Він запрошення прийняв».

Президент  Петро Порошенко розповів сьогодні, 20 листопада:

«Дуже зворушлива зустріч з Папою Франциском. Він запевнив мене, що ніколи не забуває про Україну і молиться за мир в нашій державі.

Я попросив Папу щодо завершення беатифікації Митрополита Андрея Шептицького, а також розпочати цю процедуру щодо єпископа Степана Чміля, який був духовним наставником Папи в Аргентині. Запросив Його Святість відвідати Україну і Він запрошення прийняв».

Президент написав це в п’ятницю на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook», де також опубліковано світлину з його зустрічі з Папою Римський. Натомість тележурналісти розповіли в п’ятницю:

«Папа Римський Франциск відвідає Україну. Про це домовилися під час другого дня візиту до Італії Петра Порошенка.

Ватикан розпочав різдвяні приготування. Принаймні на площі вже почали встановлювати ялинку. Туристичний потік тут щодня нескінченний, як і кількість аудієнцій в Папи Римського Франциска.

Сьогодні на зустріч зі Святійшим прибув Президент України разом з українською делегацією. Його зустрічали 13 гвардійців і почесні вельможі під українським прапором на площі перед Папським палацом.

Петро Порошенко – другий український Президент, який відвідує Ватикан. Шість років тому сюди приїздив Віктор Ющенко.

Кажуть, нинішня зустрічі Президента з Папою Римьским тривала чи не удвічі довше запланованого. Обидва обмінялися подарунками. З України до Ватикану Петро Порошенко привіз скульптуру Ангела – божого посланця, який символізує мир. 

Понтифік теж відповів Президентові символом миру. Але у вигляді бронзового медальйона. Його Святість пообіцяв молитися за Україну, а головне – за мир у державі.

Президент України мав два прохання  до Папи Римського – прискорити беатифікацію митрополита Андрія Шептицького. І таку ж процедуру розпочати щодо єпископа Степана Чміля. Це був духовний наставник Папи Франциска в Аргентині. Той самий, завдяки якому Папа Римьский трохи говорить українською.

Його Святість пообіцяв, що прохання виконає. І головне – приїде з візитом в Україну. Тож про дату і деталі візиту Папи Римського Франциска в Україну вже почали домовлятися.

Ймовірно, це буде наступного року. До цього часу до Києва має приїхати глава Ватиканського уряду. Востаннє глава католицької церкви – тоді це був Іван Павло другий – відвідував Україну 14 років тому».

Про це повідомили сьогодні, 20 листопада, на телевізійному «5 каналі».

dailylviv.com

До теми

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

21:57 14 травня 2021 р.

Зеленський виганяє з України пів тисячі злодіїв у законі: іноземців і своїх

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому було ухвалено рішення про застосування санкцій до представників кримінальних угруповань, затверджено Стратегію розвитку кібербезпеки та погоджено створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу