Органи соціального забезпечення зробили репресивними, – радник міністерства

17:49 12 січня 2018 р.

  • 0
  • 2430


Відео: Львівський прес-клуб

Документи, які регулюють визнання фактів народження або смерті осіб, які вимушено опинилися на непідконтрольній частині України, містять дискримінаційні складові щодо цих громадян України.

Про це сьогодні, під час прес-конференції за підсумками круглого столу: "Шляхи усунення дискримінації в сфері реєстрації фактів народження та смерті осіб на окупованих територіях України. Оприлюдення результатів дослідження «Перешкоди в реалізації прав і свобод на окупованій території Кримського півострова та тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила радник з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики у Львівській області Оксана Яковець.

- Сім’ї, які народжують на непідконтрольній території, в більшості випадків, позбавлені допомоги з боку держави України. Або ж змушені проходити  доволі складну процедуру і можуть втратити це право тільки через те, що не встигають вкластися в термін, визначений законодавством. І як людина, яка працює з цими людьми, мушу зізнатися, що простіше було працювати без законодавства. Направду, ми працювали з березня 2014 року до жовтня 2014 без законодавства. Тепер прийняли стільки нормативних документів, що часом думаєш: чим керувалися законодавці, коли приймали ті чи інші порядки, інструкції, методики та дорожні карти. Ну, який документ не візьмеш, кожен з них містить дискримінаційну складову, - переконана Оксана Яковець. 

За словами фахівця, держава перетворила органи соціального забезпечення у репресивні органи. 

- Вони вимушені контролювати ці виплати. Не лише пильнувати, чи вказана родина отримала цю допомогу у визначеному розмірі та у визначений термін, але й чи та сім’я є тут, чи вона кудись не поїхала і не пробула в іншому місці не більше, ніж 60 днів, - радник з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики у Львівській області Оксана Яковець вважає, що законодавство щодо внутрішньо переміщених осіб і тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях, повинно першочергово зважати на потреби людей, заради яких ці норми прийняті. Вона переконана, що законотворці зовсім не мають уяви про ті проблеми, які вони створюють для цих категорій громадян. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:13 21 липня 2018 р.

Експертка розповіла, як поділили державні гроші між округами Львівщини

Торік Львівська область отримала 285 мільйонів гривень державних субвенцій. Це – лише 5,4% від загальних субвенцій, які були надані в межах всієї України. Вінницька область отримала 371 мільйон гривень, Харківська – 374, Франківська – 337 та Одеська – 293.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 573

09:09 21 липня 2018 р.

Громадські приймальні нардепів себе не виправдовують, – аналітик

Найбільше громадських приймалень серед депутатів-мажоритарників у Львівській області мають Тарас Батенко та Олег Мусій – по п'ять. Найменше – Оксана Юринець та Ірина Подоляк – по одній. Однак ефективність роботи депутата не залежить від того, скільки у нього є громадських приймалень.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 537

18:33 20 липня 2018 р.

Суспільству треба вміти розрізняти соціологічні рейтинги та електоральні, – політолог у Львові

Оприлюднення фейкових результатів соціологічних досліджень рейтингів кандидатів у президенти свідчать про те, що в Україні не відбувається зростання соціальних і політичних сил суспільства.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 474

18:16 20 липня 2018 р.

Кандидати в президенти знають свої реальні рейтинги, але приховують їх, – партактивіст у Львові

Кандидати в президенти, які зараз оприлюднюють свої високі рейтинги, здійснили фальстарт. Їхні дії призведуть до того, що виборці, які мають намір взяти участь у голосуванні, ближче до виборів займуть пасивну позицію.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 372

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Рейтинги кандидатів у президенти

Рубрика: Політика

Адмінресурс і протидія йому

Рубрика: Політика

Маніпуляції на виборах-2019

Рубрика: Політика

Новий курс України: виклики та перспективи

Рубрика: Політика

Про валюту і валютні операції

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу