Ордени Богдана Хмельницького та «За мужність» знецінилися, – полковник у відставці зі Львова

16:45 11 березня 2015 р.

Таку думку сьогодні, 11 березня, у Львівському прес-клубі під час дискусії на тему: «За що і чим нагороджують героїв АТО і як це висвітлюють ЗМІ сходу і заходу України» висловив завідувач музею історії Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, полковник у відставці Михайло Слободянюк.

-Якщо я зустрічаю цивільну людину, то мені потрібен певний час, аби зрозуміти, з ким маю справу. У військових, особливо під час бойових дій, немає такого часу. Потрібна швидка ідентифікація. Я відразу повинен знати, з ким маю справу: це людина, яка мені підпорядкована, чи я – їй. А ордени тут мають допоміжне психологічне значення. Коли я бачу капітана, командира роти – це одне. А коли я бачу капітана і стрічку з орденом за якісь заслуги, то я більше йому довіряю, бо це – людина з досвідом, яка себе проявила. Отже і в бою до нього більше довіри, - каже він.

За його словами, більшість бойових орденів у мирний час встигло знівелюватися.

- Орден Богдана Хмельницького – найбільш вживаний у військових. Тобто Президент зараз найбільше нагороджує орденом Богдана Хмельницького.

Але за минулі роки його авторитет суттєво знизився. Спочатку його давали тільки за військові перемоги. А далі доповнили і на ювілей перемоги були нагороджені всі ветерани. Тобто орден України, який передбачався як вищий військовий орден України, перетворився в значок ветерана великої вітчизняної війни, - каже Михайло Слободянюк.

Така ж ситуація, за його словами, і з орденом «За мужність».

- У статуті сказано, що його дають людям, які вчинили героїчні вчинки з ризиком для життя. Але впродовж останніх 20 років у нас неодноразово були випадки, коли президенти нагороджували ним штангіста, який завоював «золото» на Олімпіаді. Так, людину треба відзначити за таке. Але цей орден не передбачає нагородження людини, яка займається у спокійній обстановці, - вважає полковник у відставці.

За словами керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковника Олександра Поронюка, відзнаки у професійному військовому середовищі миттєво сприймаються.

- Коли я вдягаю свій мундир і в мене є відзнаки, отримані в різні часи, люди бачать, хто перед ними стоїть. Так само, як я бачу людину і можу зрозуміти, що вона зробила. Але, на жаль, дуже багато військовослужбовців нагороджено посмертно, - каже він.


dailylviv.com

До теми

19:07 24 травня 2022 р.

Назвали 53 вулиці у Львівській громаді, які перейменують у рамках декомунізації

53 вулиці у Львівській громаді перейменують у рамках декомунізації топоніміки. Такий підсумок шести засідань спеціальної робочої групи. Далі визначатимуться з новими назвами. Перелік напрацювань робочої групи буде винесено на розгляд сесії Львівської міської ради.

Рубрика: Політика

11:21 24 травня 2022 р.

Квиток в один кінець: на кораблях-ракетоносцях рф замість оригінальних поставили побутові китайські агрегати

Запроваджені проти країни-окупанта міжнародні санкції не дозволяють повноцінно обслуговувати та ремонтувати навігаційне обладнання і дизельне устаткування бойових кораблів флотилії.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу