Опозиція підтримала петицію "Завдання 5/12" від представників культурної еліти

17:44 6 грудня 2013 р.

"Ми кажемо так кожному з пунктів, які написали кращі представники української культурної і мистецької еліти", - сказав на брифінгу в штабі національного супротиву на Майдані голова політради ВО "Батьківщина" та фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

Про це інформує сайт ОО "Батьківщина".

На брифінзі разом із лідерами опозиції Арсенієм Яценюком та Олегом Тягнибоком, лідером ініціативи "Третя Українська Республіка" Юрієм Луценком виступили співавтори петиції, серед яких Юрій Андрухович, Юрій Макаров, Ірена Карпа, Ірина Славінська.
 
 
Він зазначив, що Майдан-2013 і Майдан-2004 "має дуже багато відмінностей, але є одна ключова відмінність": "Нині Майдан не за одного лідера і не за месію. Це Майдан за нову країну і за нову якість України. І саме це ми сповідуємо і з цим звертаємось до українців".
 
"Завдання політичної еліти - виконати те, що вказує їй культурна, мистецька, інтелектуальна еліта і ввесь український народ", - підкреслив він.
 
За словами Арсенія Яценюка, перші три пункти петиції: звільнення політв’язнів, припинення насильства щодо мирних демонстрантів та гарантії незастосування репресій до учасників демонстрацій – "абсолютно сходяться з тим, що опозиція вчора затвердили як план дій".
 
"Що стосується політичних аспектів , як-то зміни до Конституції, виборче законодавство, інші питання, які дають можливість створити правила в Україні не під одну особу, а під 46 мільйонів українців, - це не просто прийнятно, а це - наше завдання", - підкреслив Арсеній Яценюк.
 
 
Він наголосив, що аби виконати це завдання Україна має підписати Угоду про Асоціацію з ЄС: "Там найкращий план, там все розписано".
 
"Ми заявили свої політичні вимоги до цієї влади. Ми не просто почули, а сприйняли до виконання те, що вимагає український народ. І щиро сподіваємось, що "ми" – це всі, незалежно від того хто які політичні сили підтримує, якою мовою розмовляє, де живе. "Ми" - це український народ", - сказав Арсеній Яценюк.
 
Наразі петицію "Завдання 5/12" наразі підписали понад три тисячі людей. Серед її авторів: Юрій Андрухович, Ірена Карпа, Вікторія Наріжна, Сергій Жадан, Олександр Ірванець, Олександр Бойченко, Тарас Прохасько, Андрій Бондар, Сашко Положинський, Іван Леньо, Каша Сальцова, Антін Мухарський, Юрій Макаров, Мустафа Найєм, Роман Скрипін, Ірина Славінська, Олександр Ройтбурд.

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу