«Опора» назвала лідерів піару на Львівщині, які кандидують у Президенти

11:53 5 грудня 2018 р.

  • 0
  • 1020


Відео:

Попри те, що виборча кампанія офіційно стартує лише 31 грудня, частина кандидатів вже заявили про свій намір балотуватися на пост Президента. Впродовж осені Громадянська мережа «Опора» фіксувала факти дочасної агітації та спостерігала, як готуються місцеві осередки партій до майбутніх виборів.

Про це представники організації повідомили сьогодні, 5 грудня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі.

Дочасну агітацію експерти розглядають у кількох площинах.

По-перше, зовнішня реклама. У листопаді, крім реклами Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та Андрія Садового, помітно зросла кількість білбордів та сітілайтів Олега Ляшка, Анатолія Гриценка, Народного Фронту і Арсенія Яценюка, а також Дмитра Добродомова. 

По-друге, візити потенційних кандидатів в регіон. Цієї осені Львівщину відвідало близько десятка потенційних кандидатів. Однак, лише Петро Порошенко та Юлія Тимошенко брали участь в масштабних заходах. Решта обмежилися спілкуванням з однопартійцями та прихильниками, або  провели тематичні обговорення без надмірної уваги ЗМІ. 

По-третє, присутність потенційних кандидатів в медійному просторі. У листопаді почала виходити на правах реклами на телеканалах “Перший Західний” та “НТА” телепередача “Час справедливості”. Це 15-16-хвилинний сюжет про проблеми звичайних українців, які намагається вирішити Олег Ляшко зі своїми партійцями. 

“Інші потенційні кандидати не так системно представлені на Львівському телебаченні. Фіксуємо лише поодинокі ефіри з політиками, які озвучили про наміри кандидатувати на пост Президента та відвідали Львів” - зазначають аналітики мережі ОПОРА.

Ще один аспект присутності політиків в медіа  — недобросовісна реклама у друкованих виданнях. Йдеться про розміщення матеріалів на правах реклами у регіональних газетах “Ратуша”, “Високий замок” та “Львівська пошта”, в першу чергу партією ВО “Батьківщина” та Радикальною партією Олега Ляшка. Крім зрозумілих назв рубрик “реклама” і “на правах реклами”, ЗМІ використовують назви “офіційно”, “офіційна пошта”, “особливий погляд” (у “Львівській пошті”), “точка зору” (у “Ратуші”), або просто символ  ℗ (у “Високому замку”). Роз'яснення, що публікації у цих рубриках є комерційними, друкують поруч з контактами редакції, здебільшого на останній сторінці газети. В ОПОРІ вважають, що це недостатньо ефективний спосіб повідомити читачам, що перед ними саме реклама, а не журналістський текст. Адже ті читачі, які не прочитають інформації на останній сторінці можуть бути введені в оману двозначними назвами рубрик.

По-четверте, активна діяльність місцевих осередків політичних партій у кампаніях з виборів депутатів та голів новостворених об’єднаних територіальних громад. А  також відбір та навчання майбутніх членів виборчих комісій. Щодо ОТГ, низка потенційних кандидатів та партій використовують вибори до ОТГ, щоб посилити свою присутність у регіоні. Суб’єкти виборчого процесу розуміють, що новостворені ОТГ отримають реальні повноваження, а тому можуть стати основою під час майбутньої президентської та парламентської кампаній.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

09:20 16 лютого 2019 р.

У Львові презентуватимуть книгу британського політолога

У суботу, 16 лютого, об 11:00 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука на площі Ринок (№9) розпочнеться презентація книги Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 381

20:55 15 лютого 2019 р.

Чорні технології перейшли з телеекранів в інтернет, – експерт у Львові

Чорні технології приносять кандидатам додаткових 2-3% голосів. Тому ніхто від них не відмовиться. Разом з тим ці технології перетворюють вибори на фарс. А ось виборці дуже швидко втомлюються від цього і втрачають інтерес до виборів.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1242

19:29 15 лютого 2019 р.

У ЗМІ повертаються «темники», – голова ГО у Львові

Після того, як кандидати в Президенти України Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко та інші підписали Меморандум про чесні вибори, проти них розпочали провокації за принципом чорних виборчих технологій.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 861

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Чорні технології на виборах Президента

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу