Олігархи після децентралізації не випустять владу з рук, – голова партії

22:55 12 жовтня 2015 р.

Влада після децентралізації повинна бути в руках громади. Але на цей момент важко сказати, чи так воно буде.

Про це сьогодні, 12 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «У чиїх руках опиниться місцева влада після децентралізації. Хто і як її контролюватиме?», які відбулися у Львівському прес-клубі, заявив голова ГО ІПЦ «Наше право»  Андрій Лепак.

- Зараз йдуть місцеві вибори. Але кандидати не дуже показують інтерес до місцевості та місцевої політики. Їх, чомусь, більше цікавить, що діється на Донбасі чи в Одесі.

Я би порадив нашим кандидатам не боятися громади. Наша громада наймудріша і завжди знає, що робити, - каже він.

На думку кандидата в депутати ЛМР від партії «Громадянська позиція» Юрія Кужелюка, позитив цієї реформи в тому, що це не робиться насильно, як це намагався зробити ще за часів Ющенка Роман Безсмертний.

- На ці вибори ми будемо мати перший такий експеримент по тих громадах, які вирішили об’єднатися добровільно чи напівдобровільно. І лише після того, коли ми побачимо результати цього експерименту, можна робити другий крок, виправивши ті недоліки і проаналізувавши ті плюси і покращення, які ми отримаємо,- каже він.

Натомість представник Української галицької партії  Богдан Панкевич вважає, що владу спробують утримати у своїх руках олігархи.

- У нас гіперцентралізована держава. І як би нам не було прикро, на 24-у році Незалежності у нас – пострадянська система влади. І тому олігархічні партії і місцеві мініолігархи дуже бажають, щоби ця влада не вислизнула з їхніх рук. І бажають далі, через різних своїх активістів, через заходження у місцеві ради залишити контроль над тими ресурсами, які вони мали під своїм контролем у попередні роки. Оскільки в нас влада є системою закритого доступу. Тобто, хто є свій у владі, тому можна все. А всілякі конкурентні основи, аукціони – це не наш формат, - каже він. 

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:23 26 лютого 2021 р.

У Львові підняли прапор кримських татарів

26 лютого — День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Цьогоріч відзначається 7 річниця від проведення мітингу кримських татарів та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.

Рубрика: Політика

20:06 25 лютого 2021 р.

"Свобода" вмиває руки від гендиректора НТА і Вголосу через його співпрацю з Тарасом Козаком

Колектив телеканалу НТА - також засуджує дії Романа Любицького з продажу телеканалу "Перший незалежний". Менеджер каже, що купівля-продаж відбулися без його участі.

Рубрика: Політика

13:16 25 лютого 2021 р.

Один нардеп-мажоритарник, обраний у Львівській області, проігнорував міжфракційне об'єднання "Львівщина"

Станом на кінець лютого 2021 року, депутати, обрані в одномандатних виборчих округах Львівської області, входять до складу рівно половини від усіх існуючих міжфракційних об'єднань Верховної Ради ІХ скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу