Олігархи хочуть виграти вибори за рахунок пасивних виборців, – соціолог

12:33 20 жовтня 2015 р.

Зважаючи на складний виборчий закон, олігархат розігрує карту «низької активності виборців». Через це можуть не пройти до рад партії з відсотком, який трохи більший від планки прохідного бар’єру. Уже є сигнали, що знижується готовність громадян прийти на вибори, є досить високий відсоток людей, які категорично на вибори не прийдуть. І за низької явки на вибори виграє тільки олігархат.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час прес-конференції Львівської крайової організації Народного Руху України, яка відбулася у Львівському прес-клубі,  повідомив соціолог Володимир Подгорнов.

До такої партії, яка може мати високий рейтинг, але опинилася перед загрозою не пройти в місцеві ради через низьку активність виборців, він зараховує і НРУ.

- Я бачу позитивну тенденцію, поступово ця політична сила дозволяє подолати їй 5% бар’єр і, навіть, мати деякий запас. На минулих виборах була ситуація, коли з 0,2% Рух подолав бар’єр більше, ніж в 5%. Це через те, що є активна робота і сильні кандидати,- каже соціолог.

За його словами, фактом залишається те, що в Старому Самборі, в Буському районі, в Перемишлянському, Сокальському, в Червонограді, Стрийському районі, в Дрогобичі і в районі, в Миколаєві і районі позиції НРУ достатньо сильні і дають підстави вважати, що він може стати відкриттям поточного політичного сезону.

За словами кандидата до львівської облради від НРУ Оксани Клим, волонтера, яка часто їздить в зону АТО,  її дивує пасивність виборців у Львові.

- Ми дуже часто їздимо на Схід. І коли ти чуєш тут, у мирному Львові: «Я не піду на вибори», то стає боляче. Вам не треба ночувати в окопі, їсти солдатську їжу, вам треба тільки встати з дивана і піти на вибори., - каже вона.

Вона каже, що окремі партії та політики дуже активно борються за голоси виборців.

- Я не могла собі уявити, що на Сході такі шалені кошти вирачають на політичну рекламу. Там маса будинків розвалених, люди не готові туди повертатися. Але політики там балотуються, це змушує задумуватися, - каже Оксана Клим.

Соціолог Володимир Подгорнов зазначає, що найбільший рейтинг на Львівщині мають провладні партії.

- З іншого боку, їхній авторитет в загальноукраїнському просторі дещо падає. Але на сьогодні у нас, за законом, влада – це ті партії, які складають провладну коаліцію. І виглядає так, що в цій коаліції є ніби опозиція, яка ніби відповідальності за всі ці процеси не несе. Це виглядає так, ніби Янукович ворогував з Тігіпком. Це – вищий політичний пілотаж – досягнути такого успіху, щоби не нести відповідальності за те, що відбувається в області, у Львові, в Україні і при тому бути в опозиції і мати ще й високий рейтинг. Це - досить цікава ситуація, - каже він.

Також соціолог вважає, що під час виборів будуть використовувати певні можливості і територіальних комісій, і можливості підрахунку, і можуть бути виправлення чи неправильно заповнені бюлетені.

- Якщо відсоток зіпсованих бюлетенів буде високим, то ми не можемо знати, чи це – фальсифікації, чи це неуважність. Хоча досвід показує, що як тільки цей показник перевищує допустиму похибку в 2-2,5%, ми сміливо можемо говорити про втручання суб’єктивного фактору, - каже він. 

Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:28 1 березня 2021 р.

Професійні стандарти регіональних ЗМІ після локдауну: з яких причин страждає якість журналістики?

Перша – в умовах нестачі фінансування та кадрового голоду, регіональні видання бездумно користуються доступними онлайн джерелами, наповнюючи стрічку новин неякісним контентом у вигляді передруків офіційних повідомлень або постів у соцмережах.

Рубрика: Політика

15:01 1 березня 2021 р.

На Львівщині розпочали планування нової лінійки міжнародних військових навчань «Три мечі-2021»

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного представники Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, командування Десантно-штурмових військ ЗС України та військові інструктори армії США зі складу тренувальної місії JMTG-U приступили до планування багатонаціонального військового навчання THREE SWORDS 2021 («Три мечі — 2021»), яке відбудеться на території України влітку цього року.

Рубрика: Політика

17:45 28 лютого 2021 р.

Американські солдати у Львові вшанували пам’ять українських героїв, які загинули на Донбасі

У Львові на полі почесних поховань №76 Личаківського кладовища відбувся молебень у пам’ять за загиблими героями в російсько-українській війні.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу