Одна сім’я володіє кількома фракціями у Львівській облраді, – депутат

16:20 24 квітня 2017 р.

Львівський окружний адміністративний суд відхилив позов депутата Львівської облради Романа Кізими з вимогою скасувати рішення облради щодо процедури ухвалення обласних програм. Кількість грошей і на які цілі вони будуть витрачені, вирішують профільні комісії, а Роман Кізима вимагає, щоби на цю процедуру мали вплив всі депутати облради.

Про це сьогодні, 24 квітня, під час прес-конференції на тему: “Як працює Львівська облрада після змін у президії? Переформатування роботи, пропозиції щодо конкурентної приватизації, будівництво доріг без контролю якості”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова комісії з питань антикорупційної політики Роман Кізима з фракції «Об’єднання «Самопоміч». 

На його думку, якщо на такі важливі рішення впливає обмежена кількість осіб, то це сприяє корупції. Тому він наполягає на своєму рішенні і вже подав апеляцію.
- Я розчарований не стільки судовим рішенням, скільки підходом до справи. Жоден наш аргумент не був врахований. Хоча наша аргументація була на три голови вище, ніж у захисту. Це всі визнавали, навіть у приватних бесідах. Крім, судді, - за словами Романа Кізими, апеляційний суд вже видав ухвалу про відкриття апеляційної справи.

Депутат облради стверджує, що за принципом ручного розподілу коштів працюють всі місцеві ради України. І якби суд прийняв рішення на його користь, то це був би серйозний прецедент.
- Але я питав старших колег, як раніше відбувався розподіл коштів, то мені казали, що навіть кожну дорогу затверджували депутати на сесії в залі. Так, на це йшло багато часу, було багато гострих дебатів. Але це – нормально, - вважає Роман Кізима.

Тому, незалежно від рішення суду, «Самопоміч» все одно буде рекомендувати своїм колегам в інших радах вимагати постатейний розпис витрат бюджетних коштів. 

Також зараз фракція «Самопомочі» у Львівській обласній раді готує документи до суду щодо оскарження звільнення з посади першого заступника голови облради Парасковії Дворянин.
- Це унікальна подія на Львівщині та в Україні, коли під виглядом звітів виконання бюджету і питань з вирішенням проблем зі сміттям в області, відбулося звільнення першого заступника голови облради. Це показує, що політика перетворюється на фарс, - переконаний Роман Кізима.

За його словами, тут є порушення закону про місцеве самоврядування та регламенту Львівської обласної ради.
- Порушення є. Але остаточного рішення (щодо судового позову- ЩЛ) ми ще не прийняли, - зізнався він.

Член фракції «Самопоміч» каже, що за посаду вони не тримаються, але все мусить бути законно.
- Можна сказати, що посада першого заступника була серйозною ношею для нас, відповідальною. Ми на собі несли цей хрест, -  переконує Роман Кізима.

Натомість у Львові, за його словами, політика перетворилася у бізнес, який обслуговує інтереси певних осіб.
- Місцева політика нагадує торгівлю франшизами. У кожному районі є свої місцеві еліти, які купують так звані франшизи, тобто місцеві фракції і через них провадять свої інтереси. І Львівська обласна рада не є винятком. Можна сказати, що одна сім’я володіє кількома фракціями в обласній раді, - стверджує він.

За словами Романа Кізими, він і надалі продовжує фіксувати факти корупційної діяльності, які відбуваються під час розгляду програм, на які витрачають бюджетні кошти.
- Прикладом такої непрозорої програми є екологічна програма, яку розглядатимуть завтра на сесії. На неї передбачено 106 млн. Але в ній тільки вказані  найменування того чи іншого об’єкту програми. А детальнішого – немає, - депутат вимагає, щоби йому пояснили чітко – на що буде витрачена кожна бюджетна копійка.


Відео: Львівський прес-клуб.

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу