Очільника МВС просять уточнити – які «львів’яни бувають теж дурні» (відео)

13:34 16 вересня 2015 р.


Фото: firstsocial.info

Викладач Накціонального університету імені Івана Франка Святослав Літинський запевнив, що не зупинятиметься й надалі провадитиме політику українізації чиновників та установ.

Львів’янин Святослав Літинський, який влітку цього року виграв суд і першим в Україні отримав паспорт суто державною мовою, вирішив боротися за зміцнення позицій рідної мови й надалі. Цього разу він подав до суду на міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою до МВС надати йому автентичний переклад українською мовою промови очільника правоохоронців.

Причиною такого рішення стало те, що Аваков, представляючи у Львові нову поліцію, говорив російською. Викладача Львівського національного університету ця обставина обурила, і він вирішив поступово, але змінювати такі ситуації.

Святослав Літинський розповів: «Подивився в інтернеті на офіційному YouTube-каналі МВС виступ Арсена Авакова. Наскільки я зрозумів з опису, він щось говорив про нову поліцію. Мене це питання цікавить, я є представником громадськості в комісії при прийнятті в нову поліцію, але мені нічого не було зрозуміло. Тому я й вирішив подати до суду. Державні посадовці мають спілкуватися державною мовою».

Ще на початку конфлікту львівський активіст попросив у МВС, аби йому відразу надали переклад українською. Однак у міністерстві відмовились це робити, після чого Святослав Літинський і вирішив подати позов.

Викладач розповів: «Я побачив у цьому порушення мовного законодавства. Тому і подав до суду».

До речі, відповідно до законодавства, офіційні структури зобов’язані публікувати інформацію, яка подається недержавною мовою, з автентичним перекладом. Перше судове слухання відбулося 3 вересня, але після заслуховування позивача судді взяли перерву до 14-го вересня, аби мати можливість зібрати всі факти.

І Львівський суд таки визнав протиправним ненадання перекладу промови міністра Авакова. Про це активіст написав на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук»: «Виграв суд щодо виступу Арсена Авакова. Суд визнав протиправною відмову в видачі мені перекладу виступу пана міністра».

Він також заявив, що вважає це «напівперемогою». А в коментарях додав, що «далі буде аналогічне запитання до телебачення», оскільки цей позов стосувався лише перекладу виступу Авакова, розміщеного на «YouTube».

Про відшкодування матеріальних збитків він до суду не звертався, однак, за рішенням Феміди, МВС повинно відшкодувати йому, як позивачеві, 36 грн. сплаченого ним судового збору. Не забарився з реакцією і «фейсбучний» міністр внутрішніх справ, який різко відреагував на дії позивача та відповів йому, що «львів’яни теж бувають дурні».

Арсен Аваков прокоментував цю ситуацію у досить некоректній як для представника влади формі: «У Львові я винятково українською розмовляв, так, як і зараз. Львів’яни бувають теж дурні, вибачте, як і дурні харків’яни, і взагалі люди бувають різні. Але, якщо ви мене розумієте — чи я українською мовою говорю, чи російською, — головне, що ви мене розумієте. Якщо хтось хоче випендритись та подати до суду на міністра і цим самим зробити собі славу, то нехай». 

Своєю чергою, львівському викладачеві не сподобалась реакція міністра МВС, і він знову звернувся за роз’ясненнями до міністерства. Активіст просить Авакова повідомити, кого він мав на увазі зазначаючи, що «львів’яни бувають теж дурні» і що та кого він мав на меті, озвучуючи слово «випендритись».

Поки щодо останнього запиту ні коментарів, ні офіційної інформації від Арсена Авакова та МВС не було. Проте львів’янин не зупинятиметься і надалі провадитиме політику українізації як чиновників, так і установ.

Про це повідомили сьогодні, 16 вересня, в київському часописі «Україна Молода».

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу