Громади Львівщини додатково отримають 3,8 млрд. гривень

18:10 11 вересня 2015 р.


Фото: pocherk.in.ua

На сьогодні у нашій області сформовано 160 об'єднаних територіальних громад.

Під час наради голови обласної державної адміністрації Олега Синютки з сільськими, селищними, міськими головами Львівщини, яка відбулася у п'ятницю, 11 вересня, йшлося про додаткове фінансування та переваги для громад, які першими прийняли рішення про об'єднання. Зокрема керівник ОДА повідомив:

«Право кожної громади вирішити, використовувати чи ні запропоновані переваги від об'єднання. Сьогодні в Україні є 159 громад, які прийняли рішення об'єднатися, і 25 жовтня у них відбудуться вибори. На Львівщині таких громад є 15. Отже, 15 територіальних громад області зможуть обрати депутатів та сформувати власні органи влади. Також ці люди отримають додатковий фінансовий ресурс та можливість розпоряджатися землею». 

Своєю чергою, директор Офісу реформ у Львівській області Орест Матвіїшин поінформував, що на сьогодні у регіоні сформовано 160 об'єднаних територіальних громад. За його словами, ті громади отримають за попередніми підрахунками, збільшення фінансового ресурсу на суму близько 3,8 млрд. гривень.

Він також додав, що загалом на 2015 рік із Державного фонду регіонального розвитку на розвиток територіальних громад Львівщина отримала майже 141 мільйон гривень. Натомість старший науковий співробітник Інституту регіональних досліджень імені Мар’яна Долішнього Національної академії наук України Петро Жук зазначив: «Децентралізація дасть можливість наповнити реальним змістом місцеве самоврядування.Адміністративно-територіальна реформа та децентралізація не послаблять нашу державу, а навпаки зміцнять її».

Про це повідомили сьогодні, 11 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації, де також нагадали в п’ятницю:

«Львівська обласна державна адміністрація надала Центральній виборчій комісії перелік територіальних громад для призначення перших місцевих виборів голів та депутатів об'єднаних територіальних громад. Четвертого вересня Верховна Рада внесла зміни до закону про вибори, згідно з якими перші вибори голів та депутатів об'єднаних територіальних громад призначає Центральна виборча комісія.

Львівська обласна державна адміністрація надала позитивний висновок на відповідність Конституції та законам України 15 територіальним громадам. Це – Заболотцівська, Гніздичівська, Новострілищанська, Тростянецька, Воле-Баранецька, Луківська, Вільшаницька, Бісковицька, Чукв’янська, Новокалинівська, Дублянська, Бабинська, Міженецька, Новоміська та Грабовецька громади».

dailylviv.com

До теми

21:54 24 жовтня 2021 р.

Міністерство оборони очолить ексльвів'янин, який має успішну кар'єру в Києві

Президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру нового керівника Міністерства оборони. Ним має стати чинний віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.

Рубрика: Політика

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу