Новим послом США в Україні може стати представник української діаспори, – «DW»

21:07 29 січня 2017 р.

Раніше експерти прогнозували, що Марі Йованович залишиться працювати в Києві, оскільки є кар’єрним дипломатом, а не дипломатом-політичною особою, яких зазвичай замінюють після президентських виборів у США.

Журналіст "Німецької хвилі" Вікторія Власенко у публікації "Коли, де і як зустрінуться Порошенко і Трамп" переповіла інформацію джерела DW у Вашингтоні про те, що посол США в Україні Марі Йованович, котра вступила на посаду у серпні 2016 року, незабаром може бути відкликана з Києва. Зараз в адміністрації Трампа розглядають кілька кандидатур на посаду нового посла в Україні, серед них є і представник української діаспори, стверджує DW.

Раніше Марі Йованович була Послом в Республіці Вірменія (2008-2011 р.) і Киргизькій Республіці (2005-2008 р.). Нещодавно вона працювала на посаді декана факультету вивчення мови в Інституті дипломатичної служби Державного департаменту США. Раніше п. Йованович працювала міжнародним радником і заступником коменданта в Школі Дуайта Ейзенхауера з питань національної безпеки і стратегії ресурсів Національного університету оборони. Перед цим вона обіймала посаду головного заступника помічника держсекретаря США в Бюро у справах Європи й Євразії, а до того була заступником помічника секретаря Бюро з питань, пов'язаними з Північними, Балтійськими та Центральноєвропейськими країнами.

У 2003-2004 р. Посол Йованович була старшим радником заступника держсекретаря з політичних питань. До цього вона була заступником глави місії Посольства США в Києві. У Державному департаменті, Посол Йованович працювала у відділі співробітництва з Російською Федерацією, в Управлінні у справах європейської безпеки, а також в центрі управління. Вона також працювала за кордоном у Посольствах в США в Москві, Лондоні, Оттаві та Могадішо.

Кар’єрний дипломат Вищої дипломатичної служби, Посол Йованович шість разів отримувала Нагороду за найвищі досягнення в дипломатичній службі і п'ять разів – Найвищу почесну нагороду Державного Департаменту. Вона також отримала Президентську відзнаку за особливі заслуги і Нагороду Державного секретаря з дипломатії в області прав людини.

Посол Йованович - випускниця Прінстонського університету, де вона отримала ступінь бакалавра в галузі історії та досліджень, що стосуються Росії. Вона навчалась в інституті імені А. С. Пушкіна і отримала ступінь магістра в Національному університеті оборони.

Нагадаємо, що Посольство США відкрилося в Україні 23 січня 1992 року, спершу у приміщенні колишнього райкому Комуністичної партії. Повірником у справах США став Джон Ґундерсен. Перший посол США в Україні Роман Попадюк уперше підняв офіційний прапор над посольством США в Києві влітку 1992 року. Після Романа Попадюка американськими послами в Києві були Вільям Грін Міллер, Стівен Пайфер, Карлос Паскуаль, Джон Е. Гербст, Вільям Б. Тейлор, Джон Ф. Теффт,  Джеффрі Р. Пайєтт.

dailylviv.com

До теми

18:11 24 червня 2022 р.

Завтра Львів буде прощатися з Олегом Коліушем, який загинув у боротьбі з російськими загарбникам

Завтра, 25 червня, Львів попрощається з Героєм Олегом Коліушем, який загинув у боротьбі з російськими загарбниками. Чин похорону відбудеться в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, поховають військовослужбовця на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Політика

21:56 23 червня 2022 р.

Європейська рада щойно прийняла рішення про надання Україні та Молдові статусу кандидата в члени ЄС, - Шарль Мішель

Європейська рада надала Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Це рішення одноголосно підтримали всі лідери ЄС під час саміту у Брюсселі 23 червня.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу