Новим послом США в Україні може стати представник української діаспори, – «DW»

21:07 29 січня 2017 р.

Раніше експерти прогнозували, що Марі Йованович залишиться працювати в Києві, оскільки є кар’єрним дипломатом, а не дипломатом-політичною особою, яких зазвичай замінюють після президентських виборів у США.

Журналіст "Німецької хвилі" Вікторія Власенко у публікації "Коли, де і як зустрінуться Порошенко і Трамп" переповіла інформацію джерела DW у Вашингтоні про те, що посол США в Україні Марі Йованович, котра вступила на посаду у серпні 2016 року, незабаром може бути відкликана з Києва. Зараз в адміністрації Трампа розглядають кілька кандидатур на посаду нового посла в Україні, серед них є і представник української діаспори, стверджує DW.

Раніше Марі Йованович була Послом в Республіці Вірменія (2008-2011 р.) і Киргизькій Республіці (2005-2008 р.). Нещодавно вона працювала на посаді декана факультету вивчення мови в Інституті дипломатичної служби Державного департаменту США. Раніше п. Йованович працювала міжнародним радником і заступником коменданта в Школі Дуайта Ейзенхауера з питань національної безпеки і стратегії ресурсів Національного університету оборони. Перед цим вона обіймала посаду головного заступника помічника держсекретаря США в Бюро у справах Європи й Євразії, а до того була заступником помічника секретаря Бюро з питань, пов'язаними з Північними, Балтійськими та Центральноєвропейськими країнами.

У 2003-2004 р. Посол Йованович була старшим радником заступника держсекретаря з політичних питань. До цього вона була заступником глави місії Посольства США в Києві. У Державному департаменті, Посол Йованович працювала у відділі співробітництва з Російською Федерацією, в Управлінні у справах європейської безпеки, а також в центрі управління. Вона також працювала за кордоном у Посольствах в США в Москві, Лондоні, Оттаві та Могадішо.

Кар’єрний дипломат Вищої дипломатичної служби, Посол Йованович шість разів отримувала Нагороду за найвищі досягнення в дипломатичній службі і п'ять разів – Найвищу почесну нагороду Державного Департаменту. Вона також отримала Президентську відзнаку за особливі заслуги і Нагороду Державного секретаря з дипломатії в області прав людини.

Посол Йованович - випускниця Прінстонського університету, де вона отримала ступінь бакалавра в галузі історії та досліджень, що стосуються Росії. Вона навчалась в інституті імені А. С. Пушкіна і отримала ступінь магістра в Національному університеті оборони.

Нагадаємо, що Посольство США відкрилося в Україні 23 січня 1992 року, спершу у приміщенні колишнього райкому Комуністичної партії. Повірником у справах США став Джон Ґундерсен. Перший посол США в Україні Роман Попадюк уперше підняв офіційний прапор над посольством США в Києві влітку 1992 року. Після Романа Попадюка американськими послами в Києві були Вільям Грін Міллер, Стівен Пайфер, Карлос Паскуаль, Джон Е. Гербст, Вільям Б. Тейлор, Джон Ф. Теффт,  Джеффрі Р. Пайєтт.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу