Новий закон про мову інспектуватиме її дотримання, – письменник у Львові

10:41 8 березня 2019 р.

Закон про мову, який Верховна Рада нещодавно прийняла у першому читанні, подібний на інструкцію. І це – добре.

Про це 7 березня під час прес-конференція у Львівському прес-клубі повідомив письменник і публіцист, громадський діяч Володимир Яворівський.

- Якщо наші закони більше подібні на декларації, то цей закон уписаний в кожен сегмент українського життя. Сергій Головатий розписав чітко, як цей закон буде використовуватися в науці, освіті, медицині, промисловості, діловодстві. Він стосується абсолютно всіх. Може, тут все прописано аж занадто занудно. Але мені цей закон подобається. Він – непростий. Комусь він може не подобатися, тому що там прописаний такий собі інспектор-людина, яка відстежуватиме дотримання закону. Їй можна поскаржитися про те, що хтось принципово не хоче розмовляти з тобою українською мовою, -  сказав громадський діяч. 

Проте кілька років тому його навіть не виносили на розгляд депутатів Верховної Ради, віддавши перевагу мовному закону Ківалова-Колесніченка. 

- Зараз цей закон віднайшли, внесли певні доповнення. І він проголосований в першому читанні. Чи буде проголосований у другому, я не можу сказати. Але він – потрібен. Якщо проголосують, то Україна нарешті, після стількох століть поневірянь, переведе дух. Вона ледве вижила і має мати нормальний захист, - вважає Володимир Яворівський.

Але письменник застерігає, що дехто з влади не хоче, аби цей закон набув чинності. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:11 25 вересня 2020 р.

Сьогодні на Львівщині закінчуються військові навчання «Rapid Trident-2020»

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного добігають кінця двотижневі українсько-американські навчання Rapid Trident-2020. Навчання завершаться сьогодні, 25 вересня.

Рубрика: Політика

21:22 24 вересня 2020 р.

Влада забирає субсидії в половини людей, які їх отримували,- народний депутат у Львові

У законопроєкті про бюджет України на 2021 рік cкорочено витрати на субсидії для населення з 72 млрд грн до 36 млр грн. Це означає, що половина людей, які їх отримували, тепер не матимуть.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу