Новий роман про княгиню Ольгу поламає московські стереотипи, – автор

10:56 8 березня 2019 р.

Невдовзі вийде друком новий роман Володимира Яворівського «У мене вечеряв Ісус». Головна героїня роману – княгиня Ольга.

Про це він повідомив 7 березня під час прес-конференції у Львівському прес-клубі. 

За словами автора, під час роботи над романом йому вдалося відновити історичну справедливість та довести, що княгиня Ольга – правдива українка і жодного стосунку до Росії немає. 

- Ми маємо унікальну історичну постать. Це – перша жінка, яка очолила патріархальне чоловіче суспільство. Вона випадково стала княгинею, вона ж ніколи не готувала себе до цієї ролі. А найголовніше, що мені вдалося у цьому романі, все поставити на свої місця. У нас же – викрадена історія. Адже Петрові Першому для створення держави потрібна була історія. Тож, фактично, все, що в нас було, забрали собі. Всі наші літописи забирали з наших монастирів та везли до Росії. А потім це все переписували і виходило у «Сводах», документах, які вони переписували і зводили на свій копил. Тому в «Повісті минулих літ» записали, що княгиня Ольга народилася в Кривичах, тобто в Псковщині. І ніби туди приїхав князь Ігор, побачив цю вродливу шістнадцятирічну дівчину, закохався в неї, попросив, аби вона його перевезла на другий берег, - говорить письменник.

Насправді, за його словами, ані Ольга, ані Ігор ніколи на Псковщині не були. 

- Навіщо князеві в Х столітті їхати на коні верхи за тисячу кілометрів, аби зайця встрелити? Адже там, де Хрещатик сьогодні, то було болото, княжі лови, - переконує Володимир Яворівський. 

Він стверджує, що працював над романом три роки. І за цей час встиг вивчити язичництво та зібрав усі фактологічні крихти, які були відомі про українську княгиню.  


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:11 25 вересня 2020 р.

Сьогодні на Львівщині закінчуються військові навчання «Rapid Trident-2020»

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного добігають кінця двотижневі українсько-американські навчання Rapid Trident-2020. Навчання завершаться сьогодні, 25 вересня.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу