Нову, народну, Конституцію Україна може отримати у листопаді-грудні 2016-го

15:00 23 листопада 2015 р.


Фото: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 23 листопада, під час прес-конференції на тему: «Старт у Львові Всеукраїнської комунікаційної кампанії «КонституціЯ», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт з публічного права, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко

- На початку грудня у Верховну Раду вноситься законопроект про порядок підготовки та прийняття нової Конституції, у грудні ухвалюється. І, відповідно до перехідних положень цього законопроекту, одразу ж оголошують вибори до конституанту (ЩЛ. - установчих зборів), - каже він.

Експерт підрахував скільки орієнтовно часу піде на цей процес.

- Треба ще провести референдум, на це піде два місці. Після цього - підготовка та проведення виборів. Це – ще три місяці. Потім – працювати члени конституанти будуть від трьох до шести місяців. І – заключний референдум із затвердження нової Конституції. Тобто, наприкінці наступного року, в листопаді-грудні 2016-го ми можемо отримати нову Конституцію, - каже він.

Далі хід історії України, за його словами, прогнозований.

- Тоді, відповідно з тією Конституцією, можна оголошувати нові парламентські вибори на весну 2017 року. А восени 2017 року проводити місцеві вибори, так як і було заплановано за законопроектом щодо внесення змін до Конституції щодо децентралізації, - каже він.

Якщо ж, за словами Ігоря Коліушка, парламент проголосує зміни до Конституції, то влада продемонструє, що контролює ситуацію і проводить реформи.

- Тоді в парламенті за цей закон не проголосують. Але можна йти зовсім революційним шляхом. Тобто висувати на референдум сам законопроект і другим питанням ставити - «Чи довіряєте ви, щоби цю Конституцію розробила конституанта, яка обирається за таким-то законопроектом». Але це революційний шлях і перспективи його – незначні, якщо влада буде протистояти цьому, - каже він.

dailylviv.com

До теми

18:13 11 травня 2021 р.

Медведчука і Козака підозрюють у держзраді: що відомо

Віктору Медведчуку оголосили підозру в державній зраді. Сьогодні, 11 травня, генпрокурор Ірина Венедіктова підписала відповідну постанову у відношенні нардепа і його соратника з "Опозиційної платформи - За життя" Тараса Козака. СБУ шукає Медведчука для вручення йому підозри.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу