Нової військової доктрини завтра не буде, – експерти

19:10 17 лютого 2015 р.

Військова доктрина в Україні з’явиться тоді, коли на законодавчому рівні визнають, що у нас іде війна з Росією.

Про це сьогодні, 17 лютого, під час прес-конференції-дискусії у Львівському прес-клубі на тему: «Військова доктрина України: як вона впливає на війну Росії проти України?» заявив голова ЛОО ВГО «Спілка офіцерів України» Петро Костюк.

- Ті, хто зараз пишуть військову доктрину, повинні писати про якесь АТО. Є гібридна війна, але не може бути гібридна правда. Є війна і про це треба говорити, - каже полковник запасу.

Він також звернув увагу на статус Надії Савченко.
- Коли її спитали, ким вона себе вважає, то вона відповіла: політичним в’язнем і військовополоненим. Але, згідно із законодавством, вона не може бути військовополоненим. Бо якщо це – антитерористична операція, то вона – заручник, за неї торгуються. А якщо це війна – то вона військовополонений, - зауважив Петро Костюк. 

За його словами, питання зараз стоїть так: або ми виграємо, або ми втратимо частину країни, або ми можемо взагалі втратити країну. І ми можемо виписати дуже чудову військову доктрину і стратегію нацбезпеки. Але якщо ми не будемо називати речі своїми імена і відповідно до того діяти, ми можемо просто втрати країну.

З ним погодився військовий експерт, голова ГО «Центр досліджень проблем регіонального міжнародного співробітництва» Володимир Гулима.
- Доктрина може бути виписана чудово. Але якщо не буде політичної волі до її виконання, то вона не призведе до того, до чого призначена, - каже він.

Водночас експерти попереджають, щоби суспільство не очікувало нової військової доктрини вже завтра.
- Проект національної стратегії України був презентований лише три тижні тому. Триває процес опрацювання цього документу. Якщо він буде прийнятий, тільки тоді можна офіційно взятися до опрацювання військової доктрини, - каже Володимир Гулима.

dailylviv.com

До теми

14:13 20 вересня 2021 р.

США і ще 13 країн: на Львівщині почалися військові навчання Rapid Trident-2021

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ України генерал-полковника Олександра Сирського розпочалися багатонаціональні українсько-американські військові навчання Rapid Trident – 2021.

Рубрика: Політика

11:31 19 вересня 2021 р.

У Львові і ще трьох містах відкрилися дільниці для виборів депутатів Держдуми РФ

19 вересня в 8 годині ранку в Посольстві Росії в Києві і Генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові були відкриті виборчі дільниці для виборів депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації.

Рубрика: Політика

19:16 18 вересня 2021 р.

Завтра у Львові голосуватимуть за депутатів Держдуми РФ: Львів приписали до Нижнього Тагілу

19 вересня 2021 року у Львові буде відкрита виборча дільниця № 8299 для голосування на виборах депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації восьмого скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу