Необхідна перереєстрація громадян України, – Група «22 січня»

18:34 14 лютого 2019 р.

Група «22 січня» пропонує надавати громадянство України лише після успішних іспитів зі знання української мови, історії та лояльності до держави.

Вищі керівні посади – лише для етнічних українців. Заборонити призначення на такі посади етнічних росіян, представників колишньої компартійної та комсомольської номенклатури, кадебістів, їхніх дітей і онуків та найближчих родичів, сексотів. Запровадити кримінальну відповідальність за україноненависництво.

Ці та інші кроки у побудові нової держави озвучив сьогодні, 14 лютого, під час прес-конференції на тему «Презентація програми державотворення «Від декларативної незалежності до незалежної держави», яка відбулася у Львівському прес-клубі, член Групи «22 січня» професор Ігор Щур.

Програма державотворення складається з сорока шести тез, які поділені на три групи – засадничі принципи державотворення, внутрішня державна політика та зовнішня державна політика. Одна із цих тез – набуття громадянства.

– Проблема в тому, що частина громадян не ідентифікують себе з Україною. Але, як показала ця війна, багато осіб, які до того не ідентифікувала себе з Україною, пішли добровольцями на фронт і віддали своє життя за Україну. Отож, не все втрачено. Тому ми пропонуємо проводити перереєстрацію громадян та надавати громадянство після успішних іспитів зі знання української мови, історії та лояльності до держави. Тут нічого нового ми не вигадали. Багато країн, до прикладу, прибалтійські, пішли цим шляхом, - пояснює професор Ігор Щур.

Автори програми також пропонують заборонити діяльність антиукраїнських, антидержавних організацій, зокрема партії Регіонів та Опозиційного блоку. І притягнути Леоніда Кучму до відповідальності за створення олігархату.

За словами члена Групи "22 січня", громадсько-політичного діяча Ростислава Новоженця, через 27 років після оголошення Незалежності України наша держава залишається колоніальною країною.

– Незалежність – це, передовсім, звільнення від російських впливів, російських кадрів, російської мови. А якщо глянути на представників нашої влади, то там є засилля неукраїнців. Надто багато росіян у військовій сфері. Це тоді, як йде війна з Росією. Серед найбагатших осіб взагалі українців немає. Українська мова й далі перебуває у занедбаному стані, - вважає Ростислав Новоженець.

На його думку, в Україні треба створити недержавний орган, який представлятиме інтереси українців в Україні як етносу.

- В Україні є Меджліс, який представляє інтереси кримських татар, або Український єврейський комітет, який представляє інтереси євреїв. А  українців в нашій країні ніхто не представляє. Верховна Рада представляє інтереси всіх національностей, які мешкають в Україні. Західноукраїнська Народна Республіка у свій час починалася зі створення української національної ради, яка представляла інтереси українців. Через те і поступ був на початках доволі успішним, - наголошує Ростислав Новоженець.

Громадський діяч зауважив, що Європа побудувала свої держави за національною ознакою.

- Ми маємо польську Польщу, німецьку Німеччину, французьку Францію. А нам ще працювати і працювати, - каже Ростислав Новоженець.

Водночас автори програми державотворення "Від декларативної незалежності до незалежної держави" відкриті до дискусії та пропонують громадянам взяти участь в обговоренні. Свої зауваження можна надсилати на адресу ukrrusj@gmail.com.

Довідка. Громадська ініціатива Група «22 січня» створена з представників політичних партій та громадських організацій 22 січня 2011 року під час віче у Львові біля пам’ятника Тарасу Шевченкові. Група має яскраво національне та державотворче спрямування.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:34 14 квітня 2021 р.

Інструктори НАТО на Львівщині навчали воювати з диверсійними і розвідгрупами

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки при Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулися кількаденні польові тренування спеціалістів Військової служби правопорядку. Головною метою було відпрацювання методів припинення постачання до військових частин і містечок наркотичних та інших заборонених речовин, а також пошук і припинення діяльності в нашому тилу ворожих диверсійних і розвідувальних груп.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу