Навіть генії-стратеги не завершать АТО за тиждень, – військовий експерт

13:58 9 червня 2014 р.


Фото: interpolit.ru

Про це заявив у понеділок керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук.

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розмістив сьогодні на її сайті й на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» публікацію «Заява Порошенка про припинення вогню: три варіанта. З приводу заяви П.Порошенко про необхідність «на цьому тижні припинити вогонь» на Сході України»:

«Поки новий Президент не розшифрував свою тезу, коментувати його проблематично. Бачиться декілька варіантів.

Перший варіант – блискавичне й переможне завершення АТО. Це з розряду фантастики, оскільки з нинішніми темпами і в нинішньому форматі за тиждень АТО закінчити неможливо.

До подій, які відбуваються скрізь і в Луганській, і в Донецькій областях, варто додати: поки увага сил АТО залучена до Слов'янська, в Сніжному з відчуттям, з толком, з розстановкою створюється інший оплот терористів, оборона якого організовується з урахуванням помилок першого. Спасибі і прикордонникам, і силам АТО, які допустили введення російських підрозділів і тепер зберігають крижаний спокій, дивлячись на цей процес.

Міняти формат АТО треба з призначення адекватного керівництва – як в Ізюмі, так і в Києві. Зі завтрашнього дня, за будь-якою логікою, Порошенко повинен екстрено міняти керівництво силового блоку, але, наскільки відомо, в його команді немає авторитетних силовиків. У таких умовах найчастіше спливають різні сумнівні громадяни, і починається зміна шила на мило.

Але навіть заміни Президент за годину керівників силовиків і керівництво АТО на геніїв-стратегів, за тиждень операцію все одно не закінчити – занадто обширною за географією виявилася зона зараження. Та й кордон за день не закрити, а без цього АТО може тривати нескінченно.

Другий варіант – продовження АТО з одночасними домовленостями з Путіним.

Факт: якщо Путін припинить підтримку терористів, відкличе своїх найманців і забезпечить непрозорість свого кордону (як обіцяв), то шанси на швидке проведення АТО різко збільшуються. Але, якщо Порошенко робив свою заяву на основі подібних обіцянок з боку Москви, треба врахувати два моменти.

1) вірити Путіну може тільки дуже недалекий і наївний чоловік. Не хочеться думати, що пан Порошенко таким є.

2) навіть після відходу російських найманців упродовж найближчої доби місцевий криміналітет під назвою «ополченці» буде чинити опір. Їм уже втрачати нічого. І вичистити цю мерзоту по всьому Донбасу не так просто. Вкластися за тиждень при цьому навряд чи можливо.

Третій варіант – «здача» Донбасу (з прогнозованим перетворенням його в кримінальне квазідержавне утворення по типу Придністров'я під протекторатом Росії). Про це навіть думати не хочеться.

Таким чином, для серйозного аналізу заяви Порошенка недостатньо контексту. Факт у тому, що вже зараз гранично ясно: Порошенко увійде в історію або як блискучий лідер, який успішно дозволив як мінімум одну глобальну проблему України і зіграв на її єдність, або як невдаха-пустоцвіт. Будемо вірити в першому і чекати конкретних кроків».

dailylviv.com

До теми

23:06 27 липня 2021 р.

Захищати власну незалежність та підтримувати сусідів: Польща має намір збільшити армію

Газета «Rzeczpospolita»у статті «Мрія про військову міць» пише про наміри збільшити чисельність польської армії до 250 тисяч осіб, щоб дорівнятися Франції (270 тис.) чи Україні (255 тис.), і бути більшою, ніж армії Німеччини (185 тис.), Ізраїлю (170 тисяч) чи Великобританії (195 тисяч).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу