Націоналісти перейменували пам’ятник у Львові

12:00 16 лютого 2018 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

Замість напису «Переможцям над нацизмом» на «Монументі слави» з’явився інший – «Пам’ятник окупанту».

15 лютого кількадесят представників різних націоналістичних організацій вимагали владу демонтувати «Монумент слави» на вулиці Стрийській у Львові. За їх словами, місцева влада тормозить процес декомунізації цього пам’ятника, тому сьогоднішніми своїми діями, вони прискорять це.

Зокрема, вони зазначили, що раніше на пам’ятнику був напис «Слава радянській армії», який після здобуття Україною незалежності виправили на «Переможцям над нацизмом». Тож націоналісти взялися за допомогою ломів, молотків та сокир збивати ці літери.

Після цього на місці надпису білою фарбою написали «Пам’ятник окупанту». Та на цьому вони не зупинилися. Націоналісти намагалися збити велику жовту зірку із написом «СССР» та «Победа».

Це їм не вдалося, тому її замалювали білою фарбою. Ще кілька молодиків кувалдами розбивали плити на монументі. Як зазначили націоналісти, ця акція є попереджувальною і якщо влада не демонтує пам’ятник, то наступного разу вони самі його демонтують. Це не перший випадок нищення монументу.

Упродовж останніх кількох років його частину розфарбовували у жовто-синій колір, малювали на ньому свастику та серп з молотом, обливали червоною фарбою. Тим часом у травні 2017 року створили робочу групу по можливому демонтажу «Монумента слави». На його місці планують створити «Монумент пошани українських воїнів», які воюють із російським агресором на сході України.

Про це повідомили в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу