НАТО перекидає до Польщі нові батальйони

19:34 11 березня 2017 р.

  • 0

13 квітня президент Польщі Анджей Дуда і головнокомандувач силами НАТО в Європі генерал Кертіс Скапарротті з США привітають у місті Ожиш (Вармінсько-Мазурське воєводство) багатонаціональний батальйон Північноатлантичного альянсу.

Про це повідомив глава Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох. За його словами, війська прибудуть до Польщі до кінця березня.

Інформує Польське радіо.

Рішення про перекидання до Польщі та країн Балтії чотирьох багатонаціональних батальйонів було офіційно прийнято на саміті НАТО в Варшаві в липні 2016 року. Воно є частиною так званого збільшення присутності військ на східному фланзі Альянсу (анг. Enhanced Forward Presence, EFP).

Ядро батальйону в Польщі становитимуть американські війська. До його складу також увійдуть військові підрозділи з Великобританії, Румунії та Хорватії. На церемонії 13 квітня будуть присутні американські, британські та румунські солдати.

Нагадаємо, лідери країн НАТО на саміті у Варшаві прийняли рішення про розташування чотирьох батальйонів військ Альянсу в Польщі і країнах Балтії.

За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа, НАТО і США відповідатимуть за батальйон у Польщі, Німеччина – за батальйон у Литві, Канада - у Латвії, Великобританія - в Естонії.

Згідно із рішенням, всі батальйони повинні бути багатонаціональними,а  це означає, що до них входитимуть солдати з різних країн.

Загалом у Східну Європу перекинуть 4 тис. солдатів. Військова присутність у Польщі і в країнах Балтії не буде обмежена в часі, але склад військ буде змінюватися кожні 6-9 місяців.

Генсек НАТО Єнс Столтенберґ підкреслив, що подібні дії мають оборонний характер і Альянс не хоче протистояння з Росією або повернення до холодної війни.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:14 27 березня 2020 р.

ТКГ не підписала жодних документів

Відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, яке у зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу проходило у форматі відеоконференції.

Рубрика: Політика

12:27 17 березня 2020 р.

Верховна Рада призначила Генеральну прокурорку

На посаду Генерального прокурора сьогодні парламент призначив – за поданням Президента Володимира Зеленського – тимчасову директорку Державного бюро розслідувань.

Рубрика: Політика