НАТО не мріє про Україну як партнера, – Тарасюк у Львові

21:19 8 лютого 2019 р.

Зміни в Конституції України не приведуть до членства України в НАТО та Європейському Союзі. Такі рішення приймають країни-члени НАТО та ЄС, а не країна-претендент.

Про це сьогодні, 8 лютого, під час прес-конференції на тему: «Україна на політичній карті світу», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив народний депутат України Борис Тарасюк.

- Декларація в Конституції про намір набути членство в НАТО та в Європейському Союзу без докорінних змін  в політичній та економічній системі України ні до чого не приведуть. Тому що досі в НАТО продовжують наголошувати: «Ви займайтеся не деклараціями, а глибинними перетвореннями». Цей курс визначається не деклараціями та змінами в Конституції, а готовністю держави відповідати критеріям країн, які прагнуть членства в НАТО, - наголосив він. 

За його словами, він також працював над зверненням України до країн-членів НАТО з проханням надати України план дій, аби набути членства в НАТО.

- Це звернення підштовхне НАТО до виконання своїх же рішень Бухарестського саміту в квітні 2008 року, де наголошено, що наступним кроком має бути надання Україні плану дій щодо набуття членства (ПДЧ), - каже Борис Тарасюк. 

Народний депутат також нагадав, що в червні 2003 року Верховна Рада прийняла Закон про основи національної безпеки, в якому закріпила курс на членство в НАТО та в ЄС. Але у червні 2010 року Віктор Янукович прибрав з усіх законодавчих актів України курс на членство в НАТО. Тому те, що зараз в Конституцію України знову внесено пункт про членство в НАТО, ще нічого не означає. 

- У 2006 році як міністр закордонних справ я вів переговори з керівництвом НАТО про надання Україні плану дій щодо набуття членства. Це був період, коли ми найближче підійшли до отримання ПДЧ. Але – не отримали. Тому що Янукович, який тоді став прем’єр-міністром, в Брюсселі на зустрічі з Північно-Атлантичною радою заявив, що українці не готові до плану дій щодо набуття членства, - розповів Борис Тарасюк. 

За його словами, в НАТО немає впевненості, що Україна буде послідовною у своєму рішенні.

Водночас, як стверджує нардеп, ніхто в НАТО не мріє про те, щоби запросити Україну до НАТО, поки в країні йде війна. 

- В основоположних документах НАТО не існує заборони на членство в НАТО країн, які перебувають у стані війни. Але де факто є така ситуація. Ніхто в НАТО не мріє виконувати статтю 5 Вашингтонського договору, яка говорить, що напад над одного члена альянсу є нападом на весь альянс. Отже треба захищати всіх, - вважає він. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:51 21 жовтня 2020 р.

Львівський політолог розповів, на яку реакцію людини скеровано опитування Зеленського

Попри те, що ми живемо в демократичному суспільстві, важливі політичні, економічні, медичні питання мають вирішувати фахівці кожної сфери, а не пересічний громадянин, якому Президент України налаштований поставити 5 запитань 25 жовтня неподалік виборчих дільниць.

Рубрика: Політика

20:52 21 жовтня 2020 р.

У "Слузі народу" пропонують провести другий тур місцевих виборів після карантину

Народна депутатка від "Слуги народу" Тетяна Грищенко зареєструвала проєкт постанови Верховної Ради, в якому пропонує скасувати другий тур місцевих виборів у зв’язку з пандемією COVID-19.

Рубрика: Політика

20:04 21 жовтня 2020 р.

«Слуга народу» не має жодного стосунку до опитування від Зеленського 25 жовтня - представниця політсили у Львові

Це - ініціатива лише Президента і виключно його. І, як глава держави, він має право спілкуватися з людьми та цікавитись їхніми думками.

Рубрика: Політика

15:10 21 жовтня 2020 р.

Представник ОПЗЖ у Львові назвав опитування від Зеленського «черговим обманом виборця» і закликав не відповідати на 5 питань

Першим обманом був фільм «Слуга народу», після якого люди масово проголосували за «вчителя Голобородька». Тепер їм подають фейкове опитування з метою створити ілюзію, ніби народна думка має для Президента якесь важливе значення.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу