Напад на одну з країн НАТО трактують як напад на всі, – генерал у Львові

15:02 13 жовтня 2016 р.

П’ята стаття Північноатлантичної угоди, яку підписали члени НАТО, говорить, що збройний напад на одну з країн НАТО трактують як напад на всіх членів. І всі інші країни, члени альянсу, зобов’язані надати їй допомогу.

Про це сьогодні, 13 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Хто кому сьогодні більше потрібен: Україні - НАТО чи НАТО - Україна?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник командувача Стратегічних сил НАТО, (2010-2013 рр.), представник Республіки Польща в НАТО (2009-2010 рр.) генерал Мєчислав Бєнєк.

- Підкреслюю – мусять! – наголосив він.

Також в цьому ж документі зазначено, що країни – члени НАТО зобов’язані запобігти можливим військовим конфліктам, які можуть мати місце на їхніх територіях.

- НАТО – це організація політично-військова, а не тільки політична. Я - не дипломат, я – військовий. Тому я наголошую на слові «військова». Мета НАТО – охорона інтересів та територій країн, які входять у цей альянс, - каже генерал.

Він нагадав, що на початках НАТО створювали 12 країн, зараз до нього входять 28 країн.

- Країни, які ввійшли в НАТО, уклали угоду, в якій прописали хто, що і для чого повинен робити. В цій же угоді вони зазначили, що в них є спільні інтереси та цінності. До цих цінностей належить дотримання прав людини, верховенство права, засади демократії, цивільний контроль над збройними силами та міжнародна співпраця, - розповідає він. 

Мєчислав Бєнєк зауважив, що з 1949 року, тобто відколи створено НАТО, на територіях країн, які входять в альянс, не було жодного збройного конфлікту.

- Проте НАТО відкрите до співпраці з країнами, які не входять до альянсу. Так, існують програми «Партнерство для миру», куди входять Україна, Фінляндія, Швеція, Вірменія. Азербайджан, Казахстан, «Діалог для Середземномор’я», де співпрацюють з Марокко, Єгиптом та Ізраїлем; «Стамбульська ініціатива» - з Кувейтом, Арабськими Еміратами. Ще є окрема програма співпраці з Австралією, Новою Зеландією, Японією. Усього НАТО співпрацює з 46 країнами світу, - каже генерал.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

00:07 1 грудня 2020 р.

Садовий оголосив перерву і зник. Тимчасова президія ЛМР проведе 1 грудня офіційне засідання, - керівник фракції

Тимчасова президія Львівської міської ради ухвалила у вівторок, 1 грудня, о 12:00 провести офіційне засідання в малій сесійній залі на Площі Ринок, 1.

Рубрика: Політика

22:03 30 листопада 2020 р.

Європейська солідарність 1 грудня запланувала рокіровку у кріслі голови Львівської обласної ради

Замість нинішнього голови облради Олександра Ганущина найбільша депутатська фракція офіційно підтримала на цю посаду кандидатуру Ірини Гримак.

Рубрика: Політика

14:24 30 листопада 2020 р.

Львівська міська ТВК запропонувала тимчасовій президії ЛМР узаконити Андрія Садового

А також двох депутатів, зареєстрованих міською ТВК 25 листопада, наступного дня після проведення "ургентної" сесії ЛМР, що не дочекалася офіційних результатів про обрання міським головою Андрія Садового.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу