Найбільше стукачів і комуністичних фанатиків побачив у Львові, – соціолог

11:36 5 лютого 2019 р.

Примірник книги спогадів Романа Яремкевича «Дитинство. Війна. Колима», яку 4 лютого презентували у Львівському прес-клубі, її упорядник, Юрій Ситник, передав у село Ясенів на Львівщині. Свій жест він пояснив бажанням повідомити правду про мешканця цього села, який у часи боротьби за незалежну Україну був провокатором.

- Дуже характерна історія, через яку пройшло багато людей в Україні в Радянському Союзі, але – з нашим місцевим колоритом. Отже, після других більшовиків Роман Яремкевич вступив у юнацьку боївку. А зініціював цю боївку завербований провокатор Ярослав Король. І я знайшов сліди цього чоловіка. Автор згадує, що в нього була тітка в Бродівському районі в селі Ясенів. Він був баптистським пресвітером. Зясувалося, що не так давно вже за часів незалежної України в селі Ясенів помер баптистський пресвітер Ярослав Король, - розповів Юрій Ситник.

Соціолог Володимир Подгорнов наголосив, що тема провокаторів і сексотів не вичерпана дотепер.

-       -  Занурюючись в цю книгу і тему, я розуміє, чому буксують реальна історична наука, книги, фільми, - каже Володимир Подгорнов. - Це повязано з тим, що, коли я приїхав у Львів, вступати на факультет журналістики, на підготовчому відділенні на мене одразу написали донос, щоб виключити з університету. Родина мого батька була репресована. Їх у товарних вагонах привезли до річки Чулим у Красноярському краї. Сплавили річкою і викинули в тайгу. Приїхало 4,5 тисячі людей. Коли навесні перерахували тих, хто залишився живий, то залишилося трохи більше, ніж 150 людей. Це орієнтовно – 3% в рамках похибки. Вижив мій батько. У дитинстві я чув ці трагічні історії сімї. На жаль, все це я не записав.

Від виключення з університету Володимира Подгорнова врятувала перебудова.

-        - Прийшла перебудова і за це вже не репресували, не виганяли, і мені вдалося закінчити університет. Але такий відсоток стукачів і комуністичних фанатиків, яких я побачив у Львівському університеті і у Львові, я не бачив ніколи, - сказав Володимир Подгорнов. - Ті, що забороняли співати українські пісні, тепер дбають про українську культуру, ті, що стукали, писали доноси на патріотів, вони зараз опікуються історією націоналізму, УПА, працюють на кафедрах і пояснюють нам, як нам сприймати історію і жити далі.

Але, за словами соціолога, вони це впроваджують такими ж  методами, якими впроваджували комуністичну ідеологію. Вони вважають, що нам зараз потрібна пропаганда – не реальне життя. І тому ця пропаганда не сприймається молоддю.

Як наголосив Володимир Подгорнов, книга спогадів Романа Яремкевича  – це перші паростки справжньої літератури, яка може стати основою для майбутніх сценаріїв і для художніх фільмів.


Відео: Львівський прес-клуб

До теми

19:30 26 жовтня 2020 р.

Явка виборців на Львівщині вища, ніж в Україні

25 жовтня в Україні та на Львівщині зокрема, відбулися місцеві вибори 2020 року. Через пандемію коронавірусної інфекції цього року виборчий процес проходив з дотриманням усіх необхідних протиепідемічних засобів.

Рубрика: Політика

19:11 26 жовтня 2020 р.

Рахують, сплять, перераховують: ОПОРА розповіла, як у Львові відбувається підрахунок голосів на місцевих виборах

До обіду понеділка до ТВК надійшли бюлетені лише із 40-ка дільниць, до яких немає зауважень, а всього у нас – понад 300 дільниць.

Рубрика: Політика

15:14 26 жовтня 2020 р.

До Львівської облради проходять дев’ять партій, опрацьовано 87,5% протоколів - джерело в облвиборчкомі

Прохідний бар'єр на виборах до Львівської обласної ради, які відбулися у неділю, за результатами опрацювання 87,5% протоколів долають дев'ять партій.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу