Нагороди учасникам АТО не підкріплені жодним матеріальним стимулом від держави, – з дискусії у Львові

17:13 11 березня 2015 р.

Про це сьогодні, 11 березня, під час дискусії у Львівському прес-клубі на тему: «За що і чим нагороджують героїв АТО і як це висвітлюють ЗМІ сходу і заходу України» повідомив завідувач музею історії Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, полковник у відставці Михайло Слободянюк.

За його словами, всі матеріальні заохочення, які колись були запроваджені для орденоносців, скасовані ще в 50-х роках минулого століття.

- Тоді було вирішено, що нагороджених надто багато, то ж доплату просто скасували. Хоча вона була й невеликою, майже 10 рублів на рік, - згадує полковник у відставці Михайло Слободянюк.

Зараз в Україні є три комплекти нагород: державні нагороди, якими нагороджує Президент від імені держави; відомчі, тобто запроваджені міністерствами та відомствами, якими нагороджують від імені їхнього керівництва (наприклад, у збройних силах є відзнаки Міністра оборони та начальника Генштабу, грамота Кабміну); і величезна група громадських нагород – нагороди церкви, громадських організацій, фондів. Усі ці три системи застосовуються для нагородження під час бойових дій в АТО.

Найчастіше військових нагороджують орденами Богдана Хмельницького, «За мужність», Данила Галицького.

Понад те, в багатьох випадках чиновники не бачать потреби надавати героям АТО нагороди.

- У нас є передовий, 66-ий, медичний госпіталь і всіх солдат, яких витягують, то їх там латають-шиють і відправляють далі. У нас є львів’янка Оксана Тицька, молода і тендітна дівчинка. І якщо якась кількість бійців все ще живе, то завдяки їй. Її було подано на нагороду орденом Княгині Ольги. І командир госпіталю зіштохнувся з тим, що йому потрібно було пояснювати чинам, що ж вона такого героїчного зробила. І наразі її документи десь лежать і невідомо, чи будуть підписані, - розповідає офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Тарас Грень.

За його словами, ці нагороди, хоча й не підкріплені матеріальними благами, показують бійцям, що їх цінують.

- Я був присутнім, коли в бліндаж командир привіз жменю «пісочних» нагород за вислугу років. І роздавав офіцером у тому бліндажі. Направду, після цього бойовий дух цілого підрозділу був піднятий, - каже він.

Хоча й зауважив, що на передовій людей, відзначених державними нагородами, дуже мало.

dailylviv.com

До теми

19:07 24 травня 2022 р.

Назвали 53 вулиці у Львівській громаді, які перейменують у рамках декомунізації

53 вулиці у Львівській громаді перейменують у рамках декомунізації топоніміки. Такий підсумок шести засідань спеціальної робочої групи. Далі визначатимуться з новими назвами. Перелік напрацювань робочої групи буде винесено на розгляд сесії Львівської міської ради.

Рубрика: Політика

11:21 24 травня 2022 р.

Квиток в один кінець: на кораблях-ракетоносцях рф замість оригінальних поставили побутові китайські агрегати

Запроваджені проти країни-окупанта міжнародні санкції не дозволяють повноцінно обслуговувати та ремонтувати навігаційне обладнання і дизельне устаткування бойових кораблів флотилії.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу