Надзвичайний стан в Україні спричинить санкції ЄС

19:22 27 січня 2014 р.


Фото: society.lb.ua

Якщо в Україні оголосять надзвичайний стан, ЄС може одразу ж запровадити санкції стосовно Януковича, можновладців і олігархів. Про це Deutsche Welle стало відомо з власних джерел у дипколах у Брюсселі.

У Брюсселі добре знають, що українські можновладці та олігархи, які підтримують нинішню владу, полюбляють подорожувати Європою, зокрема до Лондона, Італії чи Лазурного узбережжя, наголосив співрозмовник DW. Втім, все це в будь-який момент може закінчитися. За його словами, в разі запровадження санкцій, певним відповідальним особам та бізнесменам буде не лише заборонений в'їзд до ЄС, але й заморозять їхні банківські рахунки. "Янукович, напевно, досі не вірить, що Євросоюз готовий запровадити санкції стосовно нього, можновладців та олігархів. Але тут він дуже помиляється", - зазначив співрозмовник.

Нині ж, продовжив співрозмовник, Євросоюз не хоче говорити про це відкрито, оскільки прагне мати можливість і надалі вести переговори з президентом України та шукати компроміс. Це потрібно для того, щоб припинити насильство у містах України. "Якщо Євросоюз запровадить санкції, тоді всі двері буде зачинено, розумієте, то буде останній крок", - сказав співрозмовник.

Тим часом ЄС продовжує контактувати з усіма сторонами конфлікту в Україні з метою досягнення політичного виходу з кризової ситуації, повідомляє в понеділок, 27 січня, інформаційне агентство "Інтерфакс" з посиланням на представника Єврокомісії Піа Аренкільде Гансен у Брюсселі.

Гансен не стала розголошувати подробиці переговорів. Вона звернула увагу лише на заяву комісара ЄС з питань розширення Штефана Фюле, яку було зроблено за результатами його візиту в Україну 24-25 січня. Гансен нагадала основні положення заяви: зараз йдеться про те, що першим кроком має бути відновлено довіру людей шляхом припинення насильства, а потім на цій основі необхідно провести широкий діалог, який приведе до стабільності в Україні.

dw.de/

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу