Надія Савченко – під контролем ФСБ Росії

20:58 7 березня 2015 р.

Сестра Надії Савченко Віра розповіла в інтерв’ю «Deutsche Welle» про стан здоров'я ув’язненої Росією української льотчиці та прокоментувала інформацію про припинення нею голодування.

«Deutsche Welle»: Чи правда, що Ваша сестра Надія Савченко припинила голодування?


Віра Савченко: Правда в тому, що три дні поспіль Надя почувала себе жахливо. У неї були блювота, судоми, болі у шлунку. Щоб це припинити, вона вживала курячий бульйон і збирається це робити надалі. Але зрозуміло, що курячий бульйон - це зовсім не те, що потрібно в такому стані. Там немає вуглеводів. Утім, це те, що дали тюремні лікарі.

Вона чекає на делегацію українських лікарів, які оглянуть її. Там є два німецьких лікарі, які вже були у неї, але вона відмовляється від цієї допомоги, адже тоді не допустять українську делегацію.

«Deutsche Welle»: Чому у Надії немає довіри до німецьких лікарів?

Віра Савченко:  Бо добре працює російська ФСБ. Вони знають, коли приїдуть лікарі і в цей час колють їй глюкозу, аби показники були кращі. Окрім того, німецькі лікарі робили тільки УЗД, а аналіз крові не зробили. Кров покаже усе.

«Deutsche Welle»: Як довго, на Вашу думку, Надія може у такому стані перебувати?

Віра Савченко:  Надя збиралась триматись до 40 кілограмів. Але це неможливо. І я дуже сподіваюсь, що лікарі і сама вона припинять це. Бо ресурс організму надалі вже нульовий.

«Deutsche Welle»: Як почуваєте себе Ваша родина: Ви, матір?

Віра Савченко:  Абсурдність ситуації полягає в тому, що Російська Федерація викрадає людей і звинувачує їх бозна у чому. Справа не тримається купи і шиється білими нитками. Надя підняла свою єдину зброю - голодний страйк, голодний протест. Я її розумію. Й іншого варіанту боротись проти російської агресії, проти викрадення українських людей Росією у неї не було.

«Deutsche Welle»: Після Мінська-2 Надія мала би бути звільнена. Чому, на Вашу думку, цього не сталось?

Віра Савченко:  Слово Путіна, на жаль, варте одного рубля. Він діє так само, як наш Янукович: захотів - дав слово, захотів - забрав. У домовленостях була така "хитрість": "усі незаконно утримані громадяни". Тобто такі, як Надя, утримуються "законно". Хоча її викрали з мішком на голові, у кайданах, і утримується вона незаконно.

«Deutsche Welle»: Чи довіряєте Ви президентові Порошенку, адже він також підписував Мінську угоду?

Віра Савченко:  Особисто я ніколи з ним не спілкувалась. Мене запевняють, що він порушує це запитання на всіх ключових і важливих зустрічах. Хочеться вірити, що до його слів прислухаються, що їм вірять.

«Deutsche Welle»: Ваша сестра звинувачується у співучасті у вбивству двох журналістів з Росії…

Віра Савченко:  Вона не звинувачується. Вона підозрюється у причетності до вбивства. Вже точно є докази - ця справа вигадана і, так як вона не може бути доведена до кінця, їй шиють ще дві статті, такі сфальшовані, що навіть у хронології не співпадають.

«Deutsche Welle»: Чи можете Ви навести докази, які свідчать про її невинність?

Віра Савченко:  Був бій, наших людей обстрілювали. Надя з групою людей допомогла їм. Потім був ближній бій, і Надя потрапила в полон. ЇЇ відвезли в центр Луганська. Тільки через годину загинули журналісти. Як же вона могла корегувати вогонь? Сепаратисти, маючи нахабність і не цінуючи людське життя, запросили в бойові дії журналістів. Тоді у нас ще не було мінометів, наскільки мені відомо, а російські репортери загинули від мінометів. Тобто це був вогонь від своїх же. Їх запросили познімати, як сепаратисти розбили Надину групу. То як вона могла стріляти?

DW

До теми

19:07 24 травня 2022 р.

Назвали 53 вулиці у Львівській громаді, які перейменують у рамках декомунізації

53 вулиці у Львівській громаді перейменують у рамках декомунізації топоніміки. Такий підсумок шести засідань спеціальної робочої групи. Далі визначатимуться з новими назвами. Перелік напрацювань робочої групи буде винесено на розгляд сесії Львівської міської ради.

Рубрика: Політика

11:21 24 травня 2022 р.

Квиток в один кінець: на кораблях-ракетоносцях рф замість оригінальних поставили побутові китайські агрегати

Запроваджені проти країни-окупанта міжнародні санкції не дозволяють повноцінно обслуговувати та ремонтувати навігаційне обладнання і дизельне устаткування бойових кораблів флотилії.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу