Головний юрист Львівської міськради відмовилася відправити Садового у відставку (відео, оновлено)

17:15 5 липня 2016 р.


Фото: Львівський прес-клуб

Гелена Пайонкевич стверджує, що не може «дати хід» електронній петиції на сайті ЛМР, яка набрала необхідну кількість підписів.

Львівський активіст Василь Молдаван склав петицію про відставку міського голови Андрія Садового. Планував, що вона назбирає 1000 голосів. За три дні за відставку Садового підписалося 1264 особи. У петиції, яку надіслали міському голові, йдеться:

«Службова халатність, корупція в мерії та саботування спорудження сміттєпереробного заводу на місці Грибовицького сміттєзвалища призвела до екологічного лиха та низки трагічних подій. Тому вимагаємо позбавити міського голову міста Львова Андрія Садового повноважень очільника міста та визнати роботу виконавчих органів ЛМР незадовільною. Факти, за які передбачено кримінальну відповідальність, подати на розгляд компетентних органів».

Натомість Львівській міській раді зазначають, що звернення не може бути підставою для відставки мера. Начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич повідомила: «Причинами дострокового припинення повноважень міського голови може бути його особиста заява. Або ж коли припиняється його громадянство, чи входить у дію обвинувальний вирок. Підставою може бути визнання його судом недієздатним, безвісті відсутнім або мертвим. Можна усунути міського голову за народною ініціативою, але на зборах виборців. Кількість підписів має перевищити кількість голосів, які за нього віддали на виборах. Якщо ж комусь відомо про обставини злочину, треба звернутися в правоохоронні органи». 

У міській раді зазначили: Андрій Садовий звільнятися не збирається. Активісти планують надалі добиватися відставки мера. Наразі вирішують, як це зробити.

Про це повідомили сьогодні, 5 липня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua». Натомість начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич опублікувала на сайті ЛМР «Відповідь на електронну петицію», в якоій повідомила:

«За результатами розгляду електронної петиції «Відставка Садового з посади мера Львова», інформую про таке. 

Як вбачається із тексту петиції, Ви просите: 

1. позбавити міського голову міста Львова повноважень очільника міста; 

2. визнати роботу виконавчих органів Львівської міської ради незадовільною; 

3. факти, за які передбачена кримінальна відповідальність подати на розгляд компетентних органів. 

За результатами розгляду п. 1 прохальної частини петиції повідомляю. 

Підстави дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови передбачені ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». 

Так, відповідно до вказаної норми, такими підставами є: 

його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; 

припинення його громадянства; 

набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; 

набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; 

відкликання з посади за народною ініціативою; 

визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер; 

його смерті. 

Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень та у випадку, передбаченому Законом України «Про військово-цивільні адміністрації». 

Рішення про внесення пропозицій щодо відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою приймається на зборах виборців. 

На підтримку пропозиції про відкликання сільського, селищного, міського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний сільським, селищним, міським головою. 

Таким чином, законом не передбачено розгляду питання про дострокове припинення повноважень міського голови шляхом подання електронної петиції до міської ради. 

За результатами розгляду пункту 2 петиції інформую. 

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін. 

При цьому, слід зазначити, що прийняття рішення про оцінку роботи міської ради приймається за результатами розгляду звіту про роботу виконавчих органів, який здійснюється не рідше одного разу на рік або у визначений радою термін на вимогу не менше половини депутатів ради, а не у будь-який час у порядку подання електронної петиції. 

Щодо пункту 3 прохальної частини петиції, слід зазначити, що Львівська міська рада в процесі здійснення своєї діяльності при виявленні у діях чи бездіяльності посадових осіб ознак злочину, повідомляє відповідні правоохоронні органи для здійснення відповідного реагування. 

У випадку, якщо Вам відомо про існування обставин, які можуть містити ознаки складу злочину, Ви не позбавлені права звернутись у правоохоронні органи з повідомленням про вчинення злочину. 

З повагою, начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич».

«Відставка Андрія Садового неможлива. Хоча електронна петиція на сайті міськради набрала необхідну кількість підписів», – повідомили відтак на телеканалі «Espreso.tv».

dailylviv.com

До теми

19:16 27 лютого 2021 р.

Україною не можуть керувати громадяни Російської Федерації, як це було при Януковичу, - РНБО

РНБО доручило Кабміну розробити законопроєкт про подвійне громадянство, Метою законопроєкту має стати недопущення громадян інших країн до управління державою.

Рубрика: Політика

16:37 27 лютого 2021 р.

Добкін зізнався, що Янукович і Клюєв платили Тягнибоку і "Свободі", - приклад чорного піару на сайтах

На відміну від газет, що наприкінці січня у восьми регіонах України просували переважно позитивний контент, сайти розміщували і негативну політичну «джинсу».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу