На Яворівському полігоні американці навчають батальйон з АТО (відео)

16:02 8 грудня 2015 р.

На Яворівському полігоні зараз навчають батальйон, який півтора року виконував завдання у зоні антитерористичної операції.

Про це сьогодні, 8 грудня, під час дискусії на тему: «Імплементація стандартів НАТО в Збройні сили України. Перші результати за підсумками навчань на Яворівському полігоні», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник керівника Регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), підполковник Вадим Бакай.

- Це ті військовослужбовці, які найпершими вступили у бій  в зоні АТО, - каже він.
Про специфіку тренування розповів командир контингенту ЗС США в Україні, підполковник Нік Дусич (Nick Ducich). За його словами, навчання почалося в листопаді та продовжується у грудні.

- Ми зосереджуємося на вмінні військовослужбовця працювати самому. Вони навчаються орієнтуватися на місцевості, читати карти і надавати  медичну допомогу. Після індивідуального тренування ми перейдемо до командної роботи, - каже він.

За його словами, навігація на місцевості – це дуже важливо. Тому що військовослужбовці повинні вміти просуватися в горах чи в долині, вдень та вночі. Щоби не виникало непорозумінь, для метричної системи було обрано метри та кілометри, як це прийнято в Європі.

- Проте більше їх цікавить саме робота вночі: як маневрувати на місцевості, як це робити якомога тихіше, як розпізнавати міни вночі, - каже американський офіцер.

Підполковник Нік Дусич зазначив, що це – взаємовигідна співпраця.

- Ми переймаємо їхній досвід. І працюємо не тільки з тими, хто був в АТО, а й з професійними військовослужбовцями. Ми вчимося від них – як вони дають собі раду в цій гібридні війни. А ми передаємо їм свій 12-річний досвід бойових дій в Іраку та Афганістані. Ми показуємо як знешкоджувати міни, як уникати жертв серед цивільного населення, - каже він.

За його словами, зараз в навчаннях беруть участь 600 українських військовослужбовців, тобто 5 батальйонів, 300 американських інструкторів і 50 українських інструкторів.

- Коли наш контингент покине Україну, то українські інструктори зможуть навчати інших, - каже він.
Навчання для одного батальйону триватиме дев’ять тижнів. Наприкінці навчать кожен батальйон складатиме іспити в умовах, близьких до бою, в яких будуть використовувати бойові набої.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:30 26 жовтня 2020 р.

Явка виборців на Львівщині вища, ніж в Україні

25 жовтня в Україні та на Львівщині зокрема, відбулися місцеві вибори 2020 року. Через пандемію коронавірусної інфекції цього року виборчий процес проходив з дотриманням усіх необхідних протиепідемічних засобів.

Рубрика: Політика

19:11 26 жовтня 2020 р.

Рахують, сплять, перераховують: ОПОРА розповіла, як у Львові відбувається підрахунок голосів на місцевих виборах

До обіду понеділка до ТВК надійшли бюлетені лише із 40-ка дільниць, до яких немає зауважень, а всього у нас – понад 300 дільниць.

Рубрика: Політика

15:14 26 жовтня 2020 р.

До Львівської облради проходять дев’ять партій, опрацьовано 87,5% протоколів - джерело в облвиборчкомі

Прохідний бар'єр на виборах до Львівської обласної ради, які відбулися у неділю, за результатами опрацювання 87,5% протоколів долають дев'ять партій.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу