На спеціальних виборчих дільницях дуже високий відсоток зіпсованих бюлетенів, – речник
16:32 21 липня 2019 р.
У 19 спеціальних дільницях Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України перебуває 6458 осіб. З них до списків виборців внесено 6278 ув’язнених та засуджених.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це сьогодні, 21 липня, під час відеомарафону «Львівщина обирає парламент», який відбувся у Львівському пресклубі, повідомив речник Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України Мирослав Демків.
- На цей момент у всіх дільницях, крім Городищенської виправної колонії № 96, завершено голосування. У цій колонії перебувають довічно засуджені. Тому процес голосування там досить тривалий та специфічний, - пояснює він.
За його словами, за виборами в цих спецдільницях стежать 199 членів дільничних виборчих дільниць, з них 77 жінок.
- Ще п’ять осіб відмовилося голосувати. Є такі особи, які підтримують злочинні закони, отже не хочуть мати жодних зв’язків з владою. І є особи, які відмовилися голосувати з релігійних мотивів, - каже Мирослав Демків. При цьому додав, що більшість виборців спецдільниць радіють можливості проголосувати.
- Наші виборці знаходяться на місці, їм не потрібно нікуди йти. І для них можливість проголосувати – це певна подія в житті. Вони тішаться, що їхній голос не пропаде, - зазначає Мирослав Демків.
Але, водночас, за його словами, саме на спеціальних виборчих дільницях дуже високий відсоток зіпсованих бюлетенів.
- Зазвичай, виборці пишуть різного роду речі на бюлетенях. А про результати ми зможемо повідомити пізніше. Тому що, не залежно від того, що в наших дільницях вже завершено голосування, але комісія почне рахувати голоси після 20.00, - пояснив речник Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Проте статистика показує, що виборці під час цих виборів не є активними.
Представник команди «Зе» у Львові Роман Фединяк зауважив, що більшість виборців не довіряють владі і вважають, що й ці вибори не зможуть щось змінити.
- Люди нарікають на погану владу. Але не хочуть виділити 15-20 хвилин свого часу, аби прийти на дільниці і віддати свій голос за краще, - зауважив він.
За його словами, надалі потрібно буде провести і дострокові місцеві вибори.
- Ми спілкувалися з мешканцями. І з’ясували, що більшість з них навіть не знають, хто є їхніми депутатами в міськраді. Люди навіть не знають, до кого звертатися з питаннями щодо вирішення місцевих проблем, - говорить Роман Фединяк.
Редактор часопису «Ідея і чин» Ігор Подоляк передбачає, що й після виборів в Україні буде Україна.
- Ці вибори є момент переходу з одного стану в інший, - говорить він.
Довідка
Мета проекту Львівського пресклубу “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету” - інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook