На словах Путін – за мир на Донбасі, який він назвав невід'ємною частиною України, але очікує її компромісів

16:16 22 червня 2014 р.


Фото: bm.img.com.ua

Про це йдеться в сьогоднішніх повідомленнях адміністрації президента Росії.

У сьогоднішньому повідомленні адміністрації президента Росії «Телефонна розмова з Ангелою Меркель і Франсуа Олландом» інформується:

«Відповідно до раніше досягнутої домовленості, відбувся черговий телефонна розмова Владіміра Путіна з Федеральним канцлером Федеративної Республіки Німеччина Ангелою Меркель і Президентом Французької Республіки Франсуа Олландом, в ході якого був продовжений обмін думками про шляхи подолання важкої внутрішньополітичної кризи на Україні. Розглянуто розвиток ситуації в контексті прозвучало напередодні заяви Президента України про призупинення бойових дій на південному сході країни.

В.Путін в цілому підтримав рішення П.Порошенко реалізувати план з мирного врегулювання. У цьому зв'язку було підкреслено, що озвучені главою української держави наміри повинні бути підкріплені реальним припиненням вогню.

Наголошено на необхідності негайного початку переговорів між київською владою та представниками протестних регіонів. Президенти Росії і Франції і канцлер ФРН знову акцентували свою готовність і далі сприяти нормалізації ситуації на Україні».

Натомість у сьогоднішньому повідомленні адміністрації президента Росії «Відповідь на питання журналіста про план мирного врегулювання ситуації на Україні» йдеться:

«Запитання: Як Ви оцінюєте першу добу після оголошення (про рішення Президента України Петра Порошенка про припинення вогню)?

В.Путін: По-перше, ми з вами говоримо про це 22 червня, якраз в день початку Великої Вітчизняної війни. Вважаю, що на Україні відбувається велика трагедія, гинуть люди, причому гинуть щодня.

Через стільки років після початку Великої Вітчизняної війни на території колишнього Радянського Союзу ллється кров. Це жахливо.

І те, що Президент Порошенко оголосив про перемир'я, безумовно, важлива частина остаточного врегулювання; можливо, одна з найголовніших. Без цього неможливо домовитися ні про що. І, безумовно, Росія буде підтримувати ці наміри.

Але ж, у кінцевому результаті, найголовніше – це політичний процес. Важливо, щоб на базі цього перемир'я виник діалог між усіма протиборчими сторонами – щоб знайти прийнятні для всіх компроміси, з щоб люди, що проживають на південному сході України, безумовно, відчували, що вони є невід'ємною частиною цієї країни, що вони володіють усіма правами громадян держави і ці права гарантовані, в тому числі гарантовані Основним законом країни – Конституцією.

Потрібно почати цей предметний, змістовний діалог. У цьому запорука успіху.

На жаль, те, що ми фіксуємо за допомогою об'єктивних засобів контролю, говорить про те, що бойові дії не припиняються, й сьогодні вночі ми побачили достатньо активну роботу артилерії з української сторони. Я не беруся сказати, хто це робить: чи то це регулярна армія, чи то це так звані збройні формування якихось «правих сил» – але це відбувається. Потрібно домогтися того, щоб всі бойові дії були припинені».

Як інформував «Щоденний Львів», глава МЗС Росії Сєргєй лавров також зажадав рівноправності її диверсантів та колаборантів на сході України, джерела телеканалу «Еспресо.TV» повідомили в неділю, що до українського кордону рухається колона російських військ, яка налічує величезну кількість танків, камазів та іншої військової техніки, вчора росіяни стягували у Криму артилерію до адмінкордону з Херсонщиною на Чонгарському півострові, відтак українським прикордонним на Чонгарі двічі віддавали команду «до бою», а російські солдати розповіли, що чекають наказу розпочати війну з Україною – про це йдеться на відео, розміщеному в інтернет-мережі «YouTube».

dailylviv.com

До теми

23:06 27 липня 2021 р.

Захищати власну незалежність та підтримувати сусідів: Польща має намір збільшити армію

Газета «Rzeczpospolita»у статті «Мрія про військову міць» пише про наміри збільшити чисельність польської армії до 250 тисяч осіб, щоб дорівнятися Франції (270 тис.) чи Україні (255 тис.), і бути більшою, ніж армії Німеччини (185 тис.), Ізраїлю (170 тисяч) чи Великобританії (195 тисяч).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу