На сході України не буде автономій, – МЗС

13:48 9 жовтня 2019 р.

  • 0


Фото: ukrinform.ua

Партнери України по «нормандському формату» підтримують вимогу українських дипломатів до Росії щодо виведення нею військ та надання можливості Україні відновити суверенітет над тимчасово окупованими територіями.

Про це заявив у «Twitter» політичний директор МЗС України Олексій Макеєв, який також зазначив: «Ідеться про місцеві вибори. Ніяких президентів, ніяких автономій ніхто вибирати там не дозволить, тому що Україна є унітарною державою. Тому вимога дипломатів до Російської Федерації, яку підтримують також наші партнери по «нормандському формату» – це вивести збройні сили і дати можливість Україні відновити суверенітет над сьогодні окупованою територією».

Олексій Макеєв запевнив, що з «формули Штайнмаєра» не починаються переговори, вона передбачає тільки вирішення питання, коли набере чинності закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі. Політичний директор МЗС України пояснив: «Усе, про що каже «формула Штайнмаєра», – це про те, як може набрати чинності закон про особливості місцевого самоврядування. Наголошую, ніякої автономії там немає, тільки місцеве самоврядування».

«За «формулою Штайнмаєра» такий закон набере чинності в день проведення на нині окупованих територіях Донбасу виборів, які мають бути демократичними і відповідати стандартам ОБСЄ. Ці вибори будуть визнані демократичними тільки тоді, коли спостерігачі ОБСЄ побачать, що «на виборчих дільницях немає урків з автоматами, що поряд з виборчими дільницями немає танків, що будь-який громадянин України, який проживає на цій території, може прийти і проголосувати, у тому числі 1,5 млн. тимчасово переміщених осіб», – зазначив також Олексій Макеєв.

«Українські ЗМІ повинні будуть мати змогу висвітлювати виборчий процес, українська ЦВК проводитиме ці вибори, і будь-який громадянин України зможе балотуватися, будь-яка українська політична партія зможе висувати свої кандидатури», – повідомив також політичний директор МЗС України.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

21:24 28 березня 2020 р.

МЗС назвало транзитні коридори, через які можуть повернутися українці

У Міністерстві закордонних справ України повідомили, як громадяни і постійні мешканці України можуть повернутися до країни за нинішніх умов, коли кордони закриті для перетину.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу