На схід України відправлять «Екстрений урок історії» про Конотопську битву 1659 року (відео)

21:43 4 червня 2014 р.


Фото: YouTube

До цього проекту долучилися гурти «Сестри Тельнюк», «Танок на майдані Конго», Вадим Красноокий з «MAD HEADS XL» та письменниця і співачка Ірена Карпа – щоб протидіяти історичній амнезії та вичавити з малих українців раба.

Ірина Стельмах розповідає в сьогоднішній публікації «Школярам на Схід України відправлять «Екстрений урок історії» на «Радіо Свобода»:

«В рамках проекту «Екстрені уроки історії» громадська організація «Не будь байдужим!» презентувала відеоурок та методичку для восьмикласників «Конотопська битва. 1659 р. Перша Українсько-Російська війна». У вигляді брошур та дисків волонтери роздаватимуть їх школярам і вчителям Криму, Донбасу, Слобожанщини.

«Для московської сторони поразка під Конотопом стала одним із найчорніших фрагментів військової історії. Чи не вперше від ординських часів війську московського царя завдано такої втрати, коли було винищено найпривілейованішу й найродовитішу його частину. У військовій історії шальки терезів працюють дуже чітко: виграє сильніший. Під Конотопом козацьке військо та держава довели це своєю перемогою», – так голосом Фагота з гурту «Танок на майдані Конго» історики розповідають восьмикласникам історію Конотопської битви.

Свій відеоурок вони назвали «Конотопська битва. 1659 р. Перша Українсько-Російська війна» і у яскравий відеоряд помістили не лише привабливі, але й правдиві картинки.

«Там є фото оригінальних речей, наприклад, мушкетів, шабель. Там є оригінальні портрети гетьманів, полководців, королів, царів. Там є іконографія тієї епохи. Ми зробили такий мікс для того, щоб для дитини це були не лише виключно «мурзілки», а щоб вона доторкнулася до оригінальних речей», – каже історик, співавтор проекту «Екстрені уроки історії» від ГО «Не будь байдужим» Олексій Сокирко.

Саме Конотопську битву активісти, вибрали не випадково. У шкільних підручниках для 8-го класу про неї розповідається побіжно, каже заслужений вчитель України із Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Яків Гольденберг. До того ж, автори цих підручників залишили багато фрагментів, сформованих ще в радянські часи. 

«Вони виходять із того, що Конотопська битва – це епізод. Колись давно в радянські часи так було сформовано і там можна було не помічати цієї події. В незалежній Україні її помічають, але теж подають як епізод. Якщо подивитись на шкільну програму, там вона велика, треба за один урок багато що встигнути, зупинитись на подій Конотопської битви не так легко. Але я хочу сказати, що цей ролик є дуже цікавою річчю. У більшості людей головним видом пам’яті є зорова. Якщо цей ролик поставити, учень його не забуде», – каже Олексій Сокирко.

Протидіяти історичній амнезії й вичавлювати з дітей раба

До проекту долучились і українські музиканти, серед яких гурти «Сестри Тельнюк», «Танок на майдані Конго», Вадим Красноокий з «MAD HEADS XL», та письменниця і співачка Ірена Карпа.

«Екстрені уроки історії», на їхню думку, потрібні перш за все для того, щоб протидіяти історичній амнезії та вичавити з малих українців раба. 

«Це дуже важливо, щоб у народу не було амнезії. Не тільки пам’ятати, що нас гнобили, а важливо знати, як перемогти того, хто тебе гнобить. Отак виховуються герої. Це важливо кожній дитині вселити, тому що ця рабська психологія передається далі. Важливо, щоб людина розуміла як із цього вийти переможцем і як можна маленькими силами, як у нашому відеоуроці за допомогою голови, за допомогою того, що ти хитріший і розумніший, перемогти того, хто більший, чисельніший, як у випадку з Росією», – каже Ірена Карпа.

Окрім півсотні відеоуроків на дисках організація «Не будь байдужим» надрукувала також і тисячу методичок для вчителів. Усіх їх волонтери організації повезуть у школи Донецької, Луганської, Одеської області та школи Криму».


Відео: Радіо Свобода

dailylviv.com

До теми

23:06 27 липня 2021 р.

Захищати власну незалежність та підтримувати сусідів: Польща має намір збільшити армію

Газета «Rzeczpospolita»у статті «Мрія про військову міць» пише про наміри збільшити чисельність польської армії до 250 тисяч осіб, щоб дорівнятися Франції (270 тис.) чи Україні (255 тис.), і бути більшою, ніж армії Німеччини (185 тис.), Ізраїлю (170 тисяч) чи Великобританії (195 тисяч).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу