На референдумі можна підняти питання про зміну території України, – науковець у Львові

10:03 28 червня 2018 р.

Конституція, яка була прийнята в ніч з 27 на 28 червня 1996 року, була компромісом між олігархами, яких тоді у Верховній Раді представляли депутати, і владою, Президентом України.

Сьогодні чинна Конституція виконала своє завдання, зміцнивши суверенітет України. 

Про це вчора, 27 червня, під час круглого столу на тему «Нова Конституція як суспільний договір між українцями», що відбувся у Львівському прес-клубі, заявив голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», доктор юридичних наук Михайло Цимбалюк 

- Коли ми згадуємо Конституцію, то кажемо, що джерелом влади є – народ. Але чи може нині народ, наприклад, провести референдум за своєю ініціативою? Всі спроби в Україні реалізувати це, повертались до того, що джерелом влади є сама влада, яка розміщена в Києві на двох-трьох вулицях. Ми вважаємо, що потрібно виписати чіткі правила, не вигадуючи велосипед, але взяти досвід європейських держав, які мають досвід проводити референдуми за народною ініціативою, і мають характер законодавчої ініціативи і є обов’язковими для виконання владою, - каже він. 

Доктор юридичних наук, професор НУ «Львівська політехніка» Володимир Макарчук нагадав, що Конституція України містить статтю 73, яка каже, що на всеукраїнському референдумі можна підняти питання про зміну території України. 

- А наступна стаття – 74-та, говорить: не допускається референдум з питань податків, бюджету та амністії. Законодавець достатньо мудро поставив планку можливості чи неможливості зміни території України. Аби зміна території України раптом не відбулася шляхом кулуарного договору виконавчої чи парламентської еліти з ворогами територіальної цілісності України. Хоча сама ідея того, що референдумом повинні вирішуватися найважливіші питання державного життя, а різного роду дрібниці, як от питання бюджету чи амністії, на референдум не повинна виносити, - абсолютно здорова, - говорить Володимир Макарчук. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

09:21 17 червня 2021 р.

Сьогодні у Львові депутати голосуватимуть проти узаконення гендеру

Міжфракційне депутатське об'єднання Львівської міської ради заперечує просування гендерної ідеології в законодавство України і запровадження ідеологічно-медичних понять “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” у Кримінального кодексі та Кодексі про адміністративні правопорушення.

Рубрика: Політика

17:55 13 червня 2021 р.

Нардепка зі Львова проти навчання іноземних студентів в Україні російською мовою

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді України ухвалити за основу та в цілому законопроект щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства (реєстр. № 3717).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу