На Прикарпатті прокуратура розслідує справу про вибух на магістральному газогоні як теракт (відео)

09:44 15 травня 2014 р.

Фото до новини

Неофіційно стало відомо, що біля труби начебто знайшли вибуховий пристрій, керований дистанційно.


Відео: ТСН.ua

Невідомі намагалися підірвати магістральний газогін високого тиску Уренгой-Помари-Ужгород, яким російський газ іде до Європи. Вибухів пролунало два впродовж одного дня. Потерпілих, на щастя, немає.

Газопровід серйозно не пошкоджений. Обласна прокуратура за фактом вибуху розпочала кримінальне провадження за статтею «тероризм».

Близько четвертої ранку людей розбудив сильний звук, дуже схожий на вибух, який пролунав з боку магістрального газопроводу. Налякані люди подзвонили у міліцію та газовикам.

Того ж вечора, кажуть селяни, «загриміло» знову. Другий вибух був настільки потужним, що його чули навіть у сусідніх селах. 

На Прикарпатті біля хутора Ловаги проходить магістральний газогін високого тиску Уренгой-Помари-Ужгород: російський газ ним іде на експорт із Західного Сибіру до Європи. За чверть століття, відколи його збудували, за словами місцевих жителів, вибухає тут уперше.

Особливість аварії не приховують й газовики. Кажуть, що про самостійну розгерметизацію труб не йдеться, обидва вибухи – це справа рук людських.

Обласна прокуратура за фактом вибуху на газопроводі розпочала кримінальне провадження за статтею «тероризм». Саме слідство веде обласне УСБУ.

Неофіційно стало відомо, що біля труби начебто знайшли вибуховий пристрій, керований дистанційно. Проте нині невідомо те, хто його встановив. Селяни кажуть, що підозрілих чужинців тут не бачили.

Тим часом, газовики запевняють, що перебоїв з блакитним паливом Європа не відчула: пошкоджену ділянку магістрального газогону вони перекрили, а експортний газ пустили іншою трубою.

Повідомляючи про це на своєму сайті сьогодні, 15 травня, «ТСН.ua» нагадує, що раніше в Україні посилили охорону газопроводів від терактів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини