На приєднаних до Львова територіях будуть умовні «представники міського голови»

19:29 27 січня 2021 р.

Хоч їх участь і передбачена новим регламентом роботи міської ради, проте поки що парламент не ухвалив закону, який остаточно врегульовує це питання.

Про нову структуру міської ради, а також про те, кого мер Львова Андрій Садовий пропонує включити у виконавчий комітет, у коментарі «Еспресо.Захід» розповів депутат Львівської міської ради, лідер фракції «Європейська Солідарність» Петро Адамик, інформує портал депутатів ЛМР.

Проєкт ухвали щодо структури заступників міського голови та їх входження у виконком опублікувала на своїй facebook-сторінці журналістка Олександра Губицька.

Згідно з цим документом, в Андрія Садового буде вісім заступників, які автоматично увійдуть у склад нового виконкому. Для порівняння: за попередньої каденції їх було сім. Депутати ж вважають, що їх має бути не більше трьох-чотирьох.

«Найімовірніше, це попередній варіант ухвали, яка має бути доопрацьована. Депутати точно за таку структуру, за таку кількість заступників і такий склад виконкому не голосуватимуть. Тому що це знову буде зводитися до колективної безвідповідальності.

На мою думку, структура має складатись з керівників департаментів і трьох, максимум чотирьох заступників: відповідальний за фінансовий блок, за соціальну інфраструктуру, житлово-комунальне господарство і заступник з питань розвитку. Також фактично заступником є і секретар ради, і керуючий справами.

Навіть ще до обговорення, чи всі ці заступники мають увійти у склад виконкому. Взагалі, за законом, мінімальний склад виконкому – це міський голова, керуючий справами та секретар. Та право мера – пропонувати свою структуру і склад виконкому, а далі за це голосуватимуть депутати. Думаю, дискусії триватимуть до дня голосування до 4 лютого», – пояснив Петро Адамик.

Зазначимо, що такий склад виконкому, який оприлюднено у проєкті ухвали, суперечить регламенту, погодженому з міським головою та проголосованому більшістю депутатів.

 Згідно з цим документом, до виконавчого комітету входять: міський голова, його заступники, секретар ради, керуючий справами, представники Львівської обласної та районної рад, старости та представник ДСНС. Також – інші особи за поданням мера.

"Щодо представників обласної та районної ради, що мають увійти у виконком, то за них депутати голосували в регламенті, але чомусь це зникло у кінцевому варіанті цього документа від ЛМР. Будемо вірити, що це помилка і вони повернуться в текст регламенту", – додав депутат.

Також наразі немає кінцевого бачення щодо створення старостинських округів та участі старост у виконкомі.

«Така ситуація виникла, оскільки закон про це лише перебуває на розгляді у Верховній Раді. У попередній версії вони входили у виконком, а в тій, яку пропонують зараз, цього вже немає. Як буде остаточно – не відомо. Тож доки не буде прийнято цього закону, можливо, доведеться втілювати проміжний варіант, коли на цих територіях будуть умовні «представники міського голови». Вони будуть зараховані в департамент агломерації, але не будуть членами виконкому. А вже після законодавчого врегулювання будемо говорити про округи та старост», – пояснив Петро Адамик.

dailylviv.com

До теми

18:04 5 березня 2021 р.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Сьогодні Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік.

Рубрика: Політика

14:17 5 березня 2021 р.

28 березня в трьох районах Львівщини будуть проміжні вибори: зареєстровано 23 кандидати

У неділю, 28 березня, на Львівщині відбудуться проміжні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району, Лопатинської селищної ради Червоноградського району і Козівської сільської ради Стрийського району у п'ятьох багатомандатних виборчих округах.

Рубрика: Політика

12:42 5 березня 2021 р.

Більшість українців і в лютому, і в березні бачать, що Україна йде не в тому керунку

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку березня показали, що 69% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному. 9% – не визначилися. Порівняно з початком лютого ситуація не зазнала змін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу