На приєднаних до Львова територіях будуть умовні «представники міського голови»

19:29 27 січня 2021 р.

Хоч їх участь і передбачена новим регламентом роботи міської ради, проте поки що парламент не ухвалив закону, який остаточно врегульовує це питання.

Про нову структуру міської ради, а також про те, кого мер Львова Андрій Садовий пропонує включити у виконавчий комітет, у коментарі «Еспресо.Захід» розповів депутат Львівської міської ради, лідер фракції «Європейська Солідарність» Петро Адамик, інформує портал депутатів ЛМР.

Проєкт ухвали щодо структури заступників міського голови та їх входження у виконком опублікувала на своїй facebook-сторінці журналістка Олександра Губицька.

Згідно з цим документом, в Андрія Садового буде вісім заступників, які автоматично увійдуть у склад нового виконкому. Для порівняння: за попередньої каденції їх було сім. Депутати ж вважають, що їх має бути не більше трьох-чотирьох.

«Найімовірніше, це попередній варіант ухвали, яка має бути доопрацьована. Депутати точно за таку структуру, за таку кількість заступників і такий склад виконкому не голосуватимуть. Тому що це знову буде зводитися до колективної безвідповідальності.

На мою думку, структура має складатись з керівників департаментів і трьох, максимум чотирьох заступників: відповідальний за фінансовий блок, за соціальну інфраструктуру, житлово-комунальне господарство і заступник з питань розвитку. Також фактично заступником є і секретар ради, і керуючий справами.

Навіть ще до обговорення, чи всі ці заступники мають увійти у склад виконкому. Взагалі, за законом, мінімальний склад виконкому – це міський голова, керуючий справами та секретар. Та право мера – пропонувати свою структуру і склад виконкому, а далі за це голосуватимуть депутати. Думаю, дискусії триватимуть до дня голосування до 4 лютого», – пояснив Петро Адамик.

Зазначимо, що такий склад виконкому, який оприлюднено у проєкті ухвали, суперечить регламенту, погодженому з міським головою та проголосованому більшістю депутатів.

 Згідно з цим документом, до виконавчого комітету входять: міський голова, його заступники, секретар ради, керуючий справами, представники Львівської обласної та районної рад, старости та представник ДСНС. Також – інші особи за поданням мера.

"Щодо представників обласної та районної ради, що мають увійти у виконком, то за них депутати голосували в регламенті, але чомусь це зникло у кінцевому варіанті цього документа від ЛМР. Будемо вірити, що це помилка і вони повернуться в текст регламенту", – додав депутат.

Також наразі немає кінцевого бачення щодо створення старостинських округів та участі старост у виконкомі.

«Така ситуація виникла, оскільки закон про це лише перебуває на розгляді у Верховній Раді. У попередній версії вони входили у виконком, а в тій, яку пропонують зараз, цього вже немає. Як буде остаточно – не відомо. Тож доки не буде прийнято цього закону, можливо, доведеться втілювати проміжний варіант, коли на цих територіях будуть умовні «представники міського голови». Вони будуть зараховані в департамент агломерації, але не будуть членами виконкому. А вже після законодавчого врегулювання будемо говорити про округи та старост», – пояснив Петро Адамик.

dailylviv.com

До теми

22:52 18 квітня 2021 р.

Святослав Літинський став одним із керівників Української Галицької партії

Сьогодні, 18 квітня, на 11 позачерговому з’їзді Української Галицької партії, окрім голови - Ростислава Коваля, обрали його заступників - Анну Войтович і Святослава Літинського.

Рубрика: Політика

22:34 18 квітня 2021 р.

Українська Галицька партія отримала нового голову

Сьогодні, 18 квітня, відбувся 11 позачерговий з’їзд Української Галицької партії, на якому повністю оновили керівний склад політичної сили та обрали нового голову Політради і заступників, членів Політради та Головної контрольної комісії.

Рубрика: Політика

16:34 17 квітня 2021 р.

Російський опозиціонер Навальний може померти будь-якої миті: Путін не реагує

Про це забили тривогу сьогодні лікарі. За результатами біохімічного аналізу рівень калію у крові Навального - 7,1 ммоль/л, зростання креатиніну більше, ніж на 50%, сечова кислота - 800 ммоль/л.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу