На місцевих виборах громадяни зможуть голосувати там, де живуть

12:01 1 липня 2020 р.

Виборчою адресою - без прив’язки до зареєстрованого місця проживання - стає фактичне місце проживання, яке просто підтвердити одним із документів.

1 липня набрали чинності зміни до Закону “Про Державний реєстр виборців”, внесені Виборчим кодексом України. Раніше близько 5,5 млн громадян не могли обирати місцеву владу, тому що не мали зареєстрованого місця проживання в тій громаді, де фактично проживали. Завдяки довготривалій адвокаційній кампанії відбулася кардинальна зміна підходу до визначення виборчої адреси. Саме виборча адреса визначає дільницю, на якій людина буде включена до списку виборців та отримає бюлетені для голосування.

“Усі перешкоди, пов’язані із “пропискою”, подолані. Відтепер людина може визначити свою виборчу адресу за місцем фактичного проживання, а не реєстрації в паспорті. Саме там, де центр життєвих інтересів, ми зможемо обирати місцеву владу. Це результат системної адвокаційної кампанії, зусиль багатьох людей, реалізація давніх мрій. Вітаю всіх і закликаю звертатися до відділу ведення Реєстру виборців заздалегідь!”, – каже Тетяна Дурнєва, виконавча директорка Громадського холдингу “Група впливу”.

Для того, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, потрібно у період з 1 липня до 9 вересня подати заяву до Державного реєстру виборців (ДРВ) про зміну виборчої адреси:
– онлайн в Особистому кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua за наявності кваліфікованого електронного підпису;.
– у паперовій формі особисто або через уповноважену особу.

До заяви потрібно додати паспорт та копію одного з документів, що підтверджує адресу фактичного проживання. Це може бути:
– Договір оренди житла;
– Довідка про взяття на облік ВПО;
– Документ, що підтверджує догляд за особою;
– Документ, що засвідчує підприємницьку діяльність;
– Документ, що підтверджує право власності на житло;
– Документ, що засвідчує шлюб або родинні зв’язки.

Виборці, які не мають зареєстрованого місця проживання, також можуть звернутися до Державного реєстру виборців (ДРВ) та визначити виборчу адресу відповідно до адреси житла, у якому вони живуть.

Особливо важливо, що з 1 липня 2020 року також запрацювали електронні сервіси Державного реєстру виборців. Сайт ДРВ містить детальну інструкцію, як заповнити заяви. Громадяни можуть онлайн звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців щодо:
– свого включення до Реєстру;
– внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у Реєстрі;
– зміни своєї виборчої адреси;
– внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно;
– виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи;
– змісту своїх персональних даних;
– прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою.

До теми

18:04 5 березня 2021 р.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Сьогодні Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік.

Рубрика: Політика

14:17 5 березня 2021 р.

28 березня в трьох районах Львівщини будуть проміжні вибори: зареєстровано 23 кандидати

У неділю, 28 березня, на Львівщині відбудуться проміжні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району, Лопатинської селищної ради Червоноградського району і Козівської сільської ради Стрийського району у п'ятьох багатомандатних виборчих округах.

Рубрика: Політика

12:42 5 березня 2021 р.

Більшість українців і в лютому, і в березні бачать, що Україна йде не в тому керунку

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку березня показали, що 69% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному. 9% – не визначилися. Порівняно з початком лютого ситуація не зазнала змін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу