На Львівщині влада веде приховану агітацію за Порошенка, – експерт

09:19 23 лютого 2019 р.

Упродовж лютого Львівщину відвідало вісім кандидатів. Дехто приїжджав навіть двічі.

Про це 22 лютого під час прес-конференції на тему: «Екватор виборчої кампанії: створення окружних виборчих комісій та зростання активності на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» за виборами Президента у Львівській області Тарас Радь.

Крім особистих візитів та спілкувань з електоратом, окремі кандидати в Президенти залучають до агітації й віп-агітаторів.

- Наприклад, Борис Тарасюк, Ярослав Кендзьор, Оксана Сироїд, Олег Березюк. Вони, як народні депутати, проводять зустрічі з виборцями, їздять в районні центри, - наголосив експерт. 

Також у ЗМІ пожвавилася реклама від різних кандидатів. 

- Стабільно залишається проблема недобросовісної реклами, коли всі ці замовні публікації не маркують належним чином, як це вимагає законодавство. Все це приховують під різними рубриками «Точка зору» чи «Погляд». А це вводить в оману читача. Понад те, одну й ту саму статтю публікують під різними прізвищами в різних ЗМІ, - зауважив Тарас Радь.

Інше порушення – адмінресурс експерти фіксують уже з січня. 

- Це – обговорення перспективних планів розвитку, які проводяться зараз активно. Проводять їх місцеві органи влади. І час від часу під час таких обговорень використовують приховану агітацію. Під час зустрічей присутні народні депутати, які натякають на здобутки одного з кандидатів в Президенти, Петра Порошенка,- зазначає координатор спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» за виборами Президента у Львівській області. 

Також порушенням закону є збір персональних даних.

- Наприклад, під приводом анкетування щодо вступу України до НАТО та в ЄС, яку проводила громадська організація «Солідарність», чи проведення підписки на газету «Слово» Олега Ляшка. Під час таких кампаній опитують не про позицію людини, а збирають персональні дані людей. Це є порушенням закону, - говорить Тарас Радь.  

Крім того, спостерігачі зауважили нове порушення виборчого законодавства – так званий волонтерський рух.

- Створюють громадську організацію, яка дублює назву політичних структур. І проводять агітаційну кампанію, яку називають волонтерською діяльністю. І вся ця діяльність перебуває поза полем законодавчого регулювання. Ми бачимо, що вони поширюють агітаційні матеріали. І ми точно знаємо, що учасники таких акцій отримують кошти. Ми навіть суми точно знаємо. І ці кошти ніде не облікують. А закон каже, що будь-яка агітація має здійснюватися за кошти з виборчого фонду. Отже, ми маємо великий пласт виборчої кампанії, яка відбувається у «сірій зоні». В цьому я вбачаю загрозу для виборчої кампанії, - застерігає експерт. 

Довідка

Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі в усій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів набагато швидше за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, «ОПОРА» моніторить використання бюджетних ресурсів для непрямої агітації. 

dailylviv.com

До теми

19:30 26 жовтня 2020 р.

Явка виборців на Львівщині вища, ніж в Україні

25 жовтня в Україні та на Львівщині зокрема, відбулися місцеві вибори 2020 року. Через пандемію коронавірусної інфекції цього року виборчий процес проходив з дотриманням усіх необхідних протиепідемічних засобів.

Рубрика: Політика

19:11 26 жовтня 2020 р.

Рахують, сплять, перераховують: ОПОРА розповіла, як у Львові відбувається підрахунок голосів на місцевих виборах

До обіду понеділка до ТВК надійшли бюлетені лише із 40-ка дільниць, до яких немає зауважень, а всього у нас – понад 300 дільниць.

Рубрика: Політика

15:14 26 жовтня 2020 р.

До Львівської облради проходять дев’ять партій, опрацьовано 87,5% протоколів - джерело в облвиборчкомі

Прохідний бар'єр на виборах до Львівської обласної ради, які відбулися у неділю, за результатами опрацювання 87,5% протоколів долають дев'ять партій.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу