На Львівщині урочисто розпочали Європейські дні добросусідства

10:05 29 серпня 2015 р.

Фото до новини


Фото: siromanci.plast.org.ua

У неділю у місті Белзі запланована молитва за мир і єдність та віче на майдані за поглиблення євроінтеграції України за участі політиків, державних, релігійних та громадських діячів України і Польщі

У п'ятницю зранку на українсько-польському прикордонні в селі Стаївка, що на Сокальщині, відбулося урочисте відкриття кордону та зустріч учасників Європейських днів добросусідства з польської та української сторони, які триватимуть до 30 серпня.

Учасників заходу привітав перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, який зазначив: Сьогодні ми зібралися у цьому високодуховному місці, щоб вкотре відзначити Європейські дні добросусідства. Тут наші два народи — український та польський — їх об'єднує спільна молитва, бажання допомогти один одному і головне — відчувати підтримку дружнього нам сусіда. Бажаю усім впродовж цих днів отримати якнайбільше позитиву і той заряд енергії, який панує тут, принести в свої домівки».

Священнослужителі греко-католицької та римо-католицької церков спільно відслужили Службу Божу та освятили воду біля чудодійного джерела на українсько-польському кордоні. Опісля для громад України і Польщі відбулося культурно-мистецьке  фольклорне свято, виступи місцевих колективів та концерт духовної музики. У неділю у місті Белзі запланована молитва за мир і єдність та віче на майдані за поглиблення євроінтеграції України за участі політиків, державних, релігійних та громадських діячів України і Польщі.

Понад десять років поспіль на території розділеного державними кордонами села Корчмин (Польща, Люблінське воєводство) і Стаївка (Україна, Львівська область) щороку проводять транскордонні зустрічі порозуміння та примирення, а в їх рамках – молитовна проща до чудотворного джерела у місці явлення Матері Божої та з нагоди празника Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня. Така ініціатива зародилася з благословення Блаженнішого Архієпископа Любомира Гузара.

Мешканці з навколишніх регіонів приходили до цього місця на прощу аж до 1951 року, коли село розділив українсько-польський кордон. Церква опинилася на польському боці, на відстані 500 метрів від кордону, а каплиця з чудодійним джерелом – на українській стороні, на відстані 20 метрів.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів