На Львівщині створюватимуть виконкоми рад

19:09 26 листопада 2013 р.

Цей процес не суперечитиме ані українському, ані європейському законодавству, яке підтримала Україна.

Сьогодні у Львові дали прес-конференцію Ігор Гурняк, голова Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України, Осип Магур, депутат Львівської обласної ради, ВО "Свобода", Святослав Грабовський, громадський рух "Вільний простір". Після цього вони поширили спільну заяву, в якій пропонують створювати виконкоми Львівської обласної ради, відповідних районних рад, що є їхнім правом та обов'язком у відповідності до Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування та низки інших законодавчих актів України.

"У цьому процесі встановлення реального народовладдя закликаємо депутатський корпус, мерів міст, голів сільських рад надавати максимальну підтримку участі жителів сіл, селищ та міст Львівської області у здійснені місцевого самоврядування безпосередньо. У будь-який спосіб, визначений Європейською хартією місцевого самоврядування. Насамперед за умов, що склалися в Україні, через загальні збори згідно з правом громади самостійно вирішувати будь-яке питання місцевого значення у відповідності зі ст. 140 Конституції України", - йдеться у заяві. 

Автори звернення нагадують, що "згідно зі ст. 6, ч. 1 Європейської хартії місцевого самоврядування - без шкоди  для  більш загальних  законодавчих положень територіальні громади (локальні влади) - мають можливість  визначати  свої власні  внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління.

Крім того, "згідно зі статтею 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання є юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку. Згідно зі статтею 58 цього ж кодексу суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом. Стаття 43 цього ж кодексу забороняє здійснення підприємницької діяльності органам державної влади, а статтею 56 визначено, що суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника або уповноваженого ним органу. Тому сьогодні існує суб'єкт господарювання - Львівська обласна державна адміністрація, але не існує відповідного органу виконавчої влади". 

Осип Магур запевнив кореспондента "Щоденного Львова", що цю ініціативу підтримує ВО "Свобода", що має найбільшу фракцію у Львівській обласній раді, тож це питання розглядатимуть на наступній сесії облради.

До теми

11:31 19 вересня 2021 р.

У Львові і ще трьох містах відкрилися дільниці для виборів депутатів Держдуми РФ

19 вересня в 8 годині ранку в Посольстві Росії в Києві і Генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові були відкриті виборчі дільниці для виборів депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації.

Рубрика: Політика

19:16 18 вересня 2021 р.

Завтра у Львові голосуватимуть за депутатів Держдуми РФ: Львів приписали до Нижнього Тагілу

19 вересня 2021 року у Львові буде відкрита виборча дільниця № 8299 для голосування на виборах депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації восьмого скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу