На Львівщині стартував «Децентралізаційний марафон»

19:28 12 липня 2016 р.

  • 1


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Цьогоріч у нашій області виявили ініціативу об’єднатися 22 територіальні громади.

Як повідомили у вівторок у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський розповів на сьогоднішній прес-конференції:

«Цьогоріч у нашій області виявили ініціативу об’єднатись вже 22 територіальні громади, які переконались у перевагах децентралізації. Пришвидшити цей процес повинен і «Децентралізаційний марафон», який надаватиме серйозну інформаційну підтримку громадам.

На користь децентралізації свідчить те, що держава спрямувала чималий ресурс на допомогу новим об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). Зокрема, ОТГ Львівщини цього року реалізують 149 різних проектів на суму 73 мільйонів гривень. При цьому майже 65 відсотків цих проектів реалізується не в центрах громад. 

Це говорить про те, що побоювання сільських голів не підтверджуються. Адже не важливо чи населений пункт є центром громади чи ні. У результаті кошти на реалізацію проектів зможуть отримати усі».

У прес-службі Львівської обласної державної адміністрації розповіли також:

«Сказане Ростиславом Замлинським підтвердив голова Новокалинівської ОТГ Богдан Юзвяк. За його словами, у цьому році Новокалинівська ОТГ впроваджує проекти у кожному селі, яке входить у громаду. Зокрема, вони вже відкрили два ФАПи у найвіддаленіших селах – Великій і Малій Білині, приступають до реконструкції приміщення адміністративного будинку у селі Годиня, де буде створено велику лікарську амбулаторію з денним стаціонаром.

Також у планах реконструкція школи у Корналовичах, де буде створено ДНЗ на 25 дітей. Окрім цього, у цій громаді уже відкрили дитячий садок у селі Калинів, а у двох населених пунктах до кінця року проведуть вуличне освітлення.

Як зазначив Богдан Юзвяк, усі села, які увійшли у його громаду, уже виграли від об’єднання і почали розвиватися. Він також підкреслив, що розраховує на прийняття закону, який дозволить сільським радам приєднуватися до вже існуючих ОТГ, що сприятиме розширенню громади.

Виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов зазначив, що у рамках децентралізаційного марафону консультанти проекту «Пульс» вже відвідали Сколівський район. На зустрічі із сільськими головами експерти роз’яснили суть реформи, її основні положення, відповіли на запитання. 

Найбільше представників місцевої влади турбував процес формування спроможних громад на Львівщині, можливість доєднання до вже існуючих громад сільських рад.    

Василь Абаімов також висловив упевненість, що зустрічі з громадами у рамках «Децентралізаційного марафону» прискорять реформу з децентралізації на Львівщині.

Нагадаємо, «Децентралізаційний марафон» – це широкомасштабна акція, яка охопить всі регіони України. Протягом півроку (з червня по грудень) у громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації міст України. Регіональні консультанти проінформують про переваги децентралізації, роз’яснять процеси та етапи об’єднання громад, проконсультують і допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень. Важливим мотиваційним стимулом та чинником переконання у користі формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників уже діючих об’єднаних територіальних громад та їх розповідь про життя після об’єднання».

dailylviv.com

Коментарі(1)

RevaA

19:19 20 липня 2016 р.

Відповісти

#Лілія_Гриневич вбачає очевидною різницю між якістю освіти в містах та селах. #Опорні_школи мають виправити цю ситуацію. Як наслідок, #початкова_школа буде розташована на місцях, а навчання в старшій школі відбуватиметься на базі опорних шкіл, які буде можливість забезпечити не лише хорошими вчителями, а й сучасним обладнанням. - http://osvita.ua/school/51823/

До теми

15:18 27 травня 2020 р.

Львів став більшим на 18 сіл, селищ і містечок: уряд затвердив ОТГ

На засіданні у середу, 27 травня, Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім Львова, увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Загалом в області передбачено 73 об’єднані територіальні громади.

Рубрика: Політика

17:22 26 травня 2020 р.

ЛОДА пообіцяла прихильникам Брюховицької ОТГ донести їхню позицію до Президента й Уряду

Сьогодні, 26 травня, жителі села Домажир та довколишніх сіл перекрили дорогу у Підрясному. Люди протестують проти приєднання їхніх сіл до Львова, вимагаючи створення Брюховицької ОТГ.

Рубрика: Політика

Останні новини

Страдецькій горі зашкодить дорога Медведчука-Козака

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу