На Львівщині поховали повстанця Романа Сеника (відео)

20:03 27 січня 2014 р.


Фото: прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»

Євромайданівця, який загинув від поранень, отриманих на вулиці Грушевського в Києві, поховали в його рідному селі Наконечне Друге на Яворівщині.

Він знайшов 27 січня спочинок на сільському цвинтарі в символічній могилі борцям за волю України, на якій стоїть березовий хрест. На його похорон з'їхалися декілька тисяч людей, зокрема рідні, друзі, побратими із Яворівщини та Турківщини, народні депутати України Олег Панькевич та Ірина Сех, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, депутати обласної ради.

Хоронили героя понад 20 священиків різних конфесій. Після відправи в церкві та прощання з покійним багатолюдна процесія вирушила на цвинтар. На чолі  колони несли портрети Романа – на одному фото, офіційному, він у костюмі й краватці, а інше фото, мабуть останнє, зроблене на Майдані.  Як зазначив один із священиків, кров Романа та інших полеглих та поранених на Майдані, на руках режиму, на руках Януковича, Захарченка, Клюєва, Азарова.

«Але водночас до цього кровопролиття причетні всі ті, що належать до Партії регіонів, а також кожен, хто на виборах поставив у бюлетені для голосування позначку навпроти Партії регіонів або комуністів», – зазначив священик.  

Побратими Романа із Бойківської сотні говорили про те, що його єдиною зброєю на Майдані був прапор України, і обов'язок українців – підняти його прапор і далі продовжувати боротьбу з режимом. Героєві віддали шану урочистою сальвою з рушниць. Коли труну опускали в могилу, співали гімн України, а потім кількатисячна громада скандувала: «Герої не вмирають!»...

Повідомляючи це в понеділок, прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода» нагадує, що Роман Сеник, якого було важно поранено 22 січня на Грушевського, помер у лікарні 25 січня. Кілька діб лікарі боролися за його життя, але рани були занадто важкими. У нього було поранення в легені, переніс кілька операцій, довелося ампутувати руку. Романові Сенику було 45 років. Він родом з Яворівщини, останні роки мешкав у Турці на Львівщині.


Відео: Павло Паламарчук

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу