На Львівщині планують створити 89 ОТГ

17:28 10 липня 2018 р.

  • 0
  • 666


Фото: loda.gov.ua

В облдержадміністрації запевнили: «В межах реалізації реформи децентралізації, на Львівщині планують створити 89 об’єднаних територіальних громад».

Про це повідомили у вівторок, 10 липня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації. Перший заступник її голови Ростислав Замлинський розповів сьогодні у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування: «Наразі в області вже є 35 ОТГ. 15 із нихсформувалися у 2015 році, сім – у 2016-му, а 13 – у 2017-му. 35 ОТГ займають площу майже чотири тисячі квадратних кілометри. Це фактично п’ята частина всієї Львівської області. У цих ОТГ проживає понад 280 тисяч мешканців».

Ростислав Замлинський доповнив: «Першими формувалися ті ОТГ, які складалися з двох чи трьох сільських рад. В середньому, одна ОТГ налічувала понад чотири тисячі населення. На сьогодні ОТГ, які функціонують на території Львівщини, це в середньому вісім тисяч мешканців. Це важливо, адже як від площі, так і від чисельності населення, залежить окрема субвенція, яка надається ОТГ на розвиток. І як показує практика Львівщини та інших областей, чим більша ОТГ – тим вона є і успішнішою, спроможнішою і фінансово забезпеченою».

Перший заступник голови Львівської ОДАтакож наголосив: «Об’єднання громад в ОТГ суттєво розширює можливості для них.   Всі ті самі права, які є до прикладу у Львова, як міста обласного значення, є у ОТГ. І з точки зору ресурсів, і з точки зору наповнення бюджету, господарки, повноважень»

Ростислав Замлинськийтакож окреслив етапи створення ОТГ: «Процедура передбачає формування ОТГ на принципах добровільності. Але принцип добровільності передбачає, що на рівні ОТГ потрібно пройти певні процедурні кроки – громадські слухання, прийняття рішення на рівні тої чи іншої сільської чи міської ради, обговорення, формування робочих груп та інше».

Перший заступник голови Львівської ОДА також розповів: «До завершального етапу фактично є три кроки – звернення до обласної адміністрації про отримання висновку про формування ОТГ на законних принципах, після отримання висновку це прийняття остаточного рішення про формування ОТГ, і з цього моменту, вже після прийняття рішення всіма органами місцевого самоврядування, які будуть формувати ОТГ, вважається що ОТГ вже сформована. Після отримання цих рішень, звернення через обласну державну адміністрацію до ЦВК про призначення виборів, відбуваються вибори і формуються виконавчі та представницькі органи ОТГ.

Ростислав Замлинський також повідомив: «На сьогоднішній день отримали висновок стосовно семи ОТГ, по одній ОТГ документи вже скеровані до ЦВК, а щодо шістьох очікуємо кінцевого рішення місцевих рад».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:13 21 липня 2018 р.

Експертка розповіла, як поділили державні гроші між округами Львівщини

Торік Львівська область отримала 285 мільйонів гривень державних субвенцій. Це – лише 5,4% від загальних субвенцій, які були надані в межах всієї України. Вінницька область отримала 371 мільйон гривень, Харківська – 374, Франківська – 337 та Одеська – 293.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 636

09:09 21 липня 2018 р.

Громадські приймальні нардепів себе не виправдовують, – аналітик

Найбільше громадських приймалень серед депутатів-мажоритарників у Львівській області мають Тарас Батенко та Олег Мусій – по п'ять. Найменше – Оксана Юринець та Ірина Подоляк – по одній. Однак ефективність роботи депутата не залежить від того, скільки у нього є громадських приймалень.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 618

18:33 20 липня 2018 р.

Суспільству треба вміти розрізняти соціологічні рейтинги та електоральні, – політолог у Львові

Оприлюднення фейкових результатів соціологічних досліджень рейтингів кандидатів у президенти свідчать про те, що в Україні не відбувається зростання соціальних і політичних сил суспільства.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 507

18:16 20 липня 2018 р.

Кандидати в президенти знають свої реальні рейтинги, але приховують їх, – партактивіст у Львові

Кандидати в президенти, які зараз оприлюднюють свої високі рейтинги, здійснили фальстарт. Їхні дії призведуть до того, що виборці, які мають намір взяти участь у голосуванні, ближче до виборів займуть пасивну позицію.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 399

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Рейтинги кандидатів у президенти

Рубрика: Політика

Адмінресурс і протидія йому

Рубрика: Політика

Маніпуляції на виборах-2019

Рубрика: Політика

Новий курс України: виклики та перспективи

Рубрика: Політика

Про валюту і валютні операції

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу