На Львівщині планують створити 89 ОТГ

17:28 10 липня 2018 р.

  • 0
  • 1347


Фото: loda.gov.ua

В облдержадміністрації запевнили: «В межах реалізації реформи децентралізації, на Львівщині планують створити 89 об’єднаних територіальних громад».

Про це повідомили у вівторок, 10 липня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації. Перший заступник її голови Ростислав Замлинський розповів сьогодні у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування: «Наразі в області вже є 35 ОТГ. 15 із нихсформувалися у 2015 році, сім – у 2016-му, а 13 – у 2017-му. 35 ОТГ займають площу майже чотири тисячі квадратних кілометри. Це фактично п’ята частина всієї Львівської області. У цих ОТГ проживає понад 280 тисяч мешканців».

Ростислав Замлинський доповнив: «Першими формувалися ті ОТГ, які складалися з двох чи трьох сільських рад. В середньому, одна ОТГ налічувала понад чотири тисячі населення. На сьогодні ОТГ, які функціонують на території Львівщини, це в середньому вісім тисяч мешканців. Це важливо, адже як від площі, так і від чисельності населення, залежить окрема субвенція, яка надається ОТГ на розвиток. І як показує практика Львівщини та інших областей, чим більша ОТГ – тим вона є і успішнішою, спроможнішою і фінансово забезпеченою».

Перший заступник голови Львівської ОДАтакож наголосив: «Об’єднання громад в ОТГ суттєво розширює можливості для них.   Всі ті самі права, які є до прикладу у Львова, як міста обласного значення, є у ОТГ. І з точки зору ресурсів, і з точки зору наповнення бюджету, господарки, повноважень»

Ростислав Замлинськийтакож окреслив етапи створення ОТГ: «Процедура передбачає формування ОТГ на принципах добровільності. Але принцип добровільності передбачає, що на рівні ОТГ потрібно пройти певні процедурні кроки – громадські слухання, прийняття рішення на рівні тої чи іншої сільської чи міської ради, обговорення, формування робочих груп та інше».

Перший заступник голови Львівської ОДА також розповів: «До завершального етапу фактично є три кроки – звернення до обласної адміністрації про отримання висновку про формування ОТГ на законних принципах, після отримання висновку це прийняття остаточного рішення про формування ОТГ, і з цього моменту, вже після прийняття рішення всіма органами місцевого самоврядування, які будуть формувати ОТГ, вважається що ОТГ вже сформована. Після отримання цих рішень, звернення через обласну державну адміністрацію до ЦВК про призначення виборів, відбуваються вибори і формуються виконавчі та представницькі органи ОТГ.

Ростислав Замлинський також повідомив: «На сьогоднішній день отримали висновок стосовно семи ОТГ, по одній ОТГ документи вже скеровані до ЦВК, а щодо шістьох очікуємо кінцевого рішення місцевих рад».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

09:20 16 лютого 2019 р.

У Львові презентуватимуть книгу британського політолога

У суботу, 16 лютого, об 11:00 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука на площі Ринок (№9) розпочнеться презентація книги Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 381

20:55 15 лютого 2019 р.

Чорні технології перейшли з телеекранів в інтернет, – експерт у Львові

Чорні технології приносять кандидатам додаткових 2-3% голосів. Тому ніхто від них не відмовиться. Разом з тим ці технології перетворюють вибори на фарс. А ось виборці дуже швидко втомлюються від цього і втрачають інтерес до виборів.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1242

19:29 15 лютого 2019 р.

У ЗМІ повертаються «темники», – голова ГО у Львові

Після того, як кандидати в Президенти України Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко та інші підписали Меморандум про чесні вибори, проти них розпочали провокації за принципом чорних виборчих технологій.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 861

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Чорні технології на виборах Президента

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу