На Львівщині планують створити 89 ОТГ

17:28 10 липня 2018 р.


Фото: loda.gov.ua

В облдержадміністрації запевнили: «В межах реалізації реформи децентралізації, на Львівщині планують створити 89 об’єднаних територіальних громад».

Про це повідомили у вівторок, 10 липня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації. Перший заступник її голови Ростислав Замлинський розповів сьогодні у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування: «Наразі в області вже є 35 ОТГ. 15 із нихсформувалися у 2015 році, сім – у 2016-му, а 13 – у 2017-му. 35 ОТГ займають площу майже чотири тисячі квадратних кілометри. Це фактично п’ята частина всієї Львівської області. У цих ОТГ проживає понад 280 тисяч мешканців».

Ростислав Замлинський доповнив: «Першими формувалися ті ОТГ, які складалися з двох чи трьох сільських рад. В середньому, одна ОТГ налічувала понад чотири тисячі населення. На сьогодні ОТГ, які функціонують на території Львівщини, це в середньому вісім тисяч мешканців. Це важливо, адже як від площі, так і від чисельності населення, залежить окрема субвенція, яка надається ОТГ на розвиток. І як показує практика Львівщини та інших областей, чим більша ОТГ – тим вона є і успішнішою, спроможнішою і фінансово забезпеченою».

Перший заступник голови Львівської ОДАтакож наголосив: «Об’єднання громад в ОТГ суттєво розширює можливості для них.   Всі ті самі права, які є до прикладу у Львова, як міста обласного значення, є у ОТГ. І з точки зору ресурсів, і з точки зору наповнення бюджету, господарки, повноважень»

Ростислав Замлинськийтакож окреслив етапи створення ОТГ: «Процедура передбачає формування ОТГ на принципах добровільності. Але принцип добровільності передбачає, що на рівні ОТГ потрібно пройти певні процедурні кроки – громадські слухання, прийняття рішення на рівні тої чи іншої сільської чи міської ради, обговорення, формування робочих груп та інше».

Перший заступник голови Львівської ОДА також розповів: «До завершального етапу фактично є три кроки – звернення до обласної адміністрації про отримання висновку про формування ОТГ на законних принципах, після отримання висновку це прийняття остаточного рішення про формування ОТГ, і з цього моменту, вже після прийняття рішення всіма органами місцевого самоврядування, які будуть формувати ОТГ, вважається що ОТГ вже сформована. Після отримання цих рішень, звернення через обласну державну адміністрацію до ЦВК про призначення виборів, відбуваються вибори і формуються виконавчі та представницькі органи ОТГ.

Ростислав Замлинський також повідомив: «На сьогоднішній день отримали висновок стосовно семи ОТГ, по одній ОТГ документи вже скеровані до ЦВК, а щодо шістьох очікуємо кінцевого рішення місцевих рад».

dailylviv.com

До теми

13:43 12 червня 2021 р.

УЄФА залежить від грошей Газпрому, тому Росія з української форми вихолощує зміст

Зауваження УЄФА щодо нового дизайну форми національної збірної України могли бути пов'язані з контрактом щодо спонсорства, підписаним між Європейським футбольним союзом та російським Газпромом.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу